Dawstwo komórek rozrodczych  

Możemy pomóc parom, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z własnych komórek rozrodczych (plemników, komórek jajowych) z powodu ich braku, obciążeń chorobami genetycznymi, nowotworami lub bardzo słabej jakości. Czasami także proponuje się takie rozwiązanie parom, które są po wielu niepowodzeniach z wykorzystaniem technik wspomaganego rozrodu, przy użyciu własnego materiału biologicznego. Wszystkie te procedury są oparte na zasadach anonimowości.

 

Obejrzyj film o programie dawstwa komórek rozrodczych.

Dawstwo embrionów

Wiele par po udanych procedurach IVF/ICSI, staje przed ogromnym dylematem, co dalej z zamrożonymi zarodkami?
Bardzo często, pragną podzielić się swoim szczęściem z innymi i pozostawiają zarodki do adopcji prenatalnej. Można wtedy podać embriony parom, które nie mogą uzyskać własnych zarodków, a taka „adopcja” daje dużą szansę na rodzicielstwo. Ponieważ zarodki zostały przekazane jako anonimowy dar, całkowicie bezpłatnie, także ich przyjęcie jest bezpłatne. Para przyjmująca zarodki, ponosi jedynie koszt transferu. Zalecamy także hodowlę zarodków do stadium blastocysty oraz AssistedHatching (nacięcie otoczki na zarodkach).

Dawstwo komórek jajowych

dawstwo komorek jajowychDar życia jest bezcenny. Pomóż innej kobiecie zostać matką. Podaruj swoją komórkę jajową. Dzięki Tobie spełni się jej marzenie o macierzyństwie, a Ty otrzymasz rekompensatę finansową.
Decydując się przekazać anonimowo swoją komórkę jajową, przejdziesz szczegółowe badania i testy. Zdobędziesz dokładne informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Oddanie kilku lub kilkunastu komórek jajowych nie zmniejszy Twojej płodności, ani szansy na urodzenie dziecka.
Komórki jajowe powstają po drugim miesiącu życia płodowego. Ich liczba, jeszcze przed urodzeniem, wynosi kilkaset tysięcy. Tylko 40 tysięcy komórek doczekuje wieku rozrodczego kobiety. Uwalniają się one od momentu dojrzewania do menopauzy, podczas cyklu owulacyjnego.

Zapraszamy szczególnie kobiety z Łodzi i okolic.

Dawczynią komórek jajowych może zostać kobieta:

 • poniżej 35 roku życia
 • bez nałogów
 • zdrowa, bez obciążeń genetycznych oraz z ujemnym wynikiem badań na choroby wirusowe typu: HIV, HBS, HCV, WR

Procedura dawstwa komórek jajowych jest oparta na zasadach anonimowości i jest zgodna z polskim prawem oraz propagowana przez Komisję Europejską.

 

Wypełnij formularz i zostań dawczynią :

 

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Dawstwo nasienia

Dawcą nasienia może zostać:

 • zdrowy mężczyzna
 • poniżej 40 roku życia
 • z wykształceniem minimum średnim
 • bez nałogów
 • z negatywnym wywiadem rodzinnym w zakresie chorób: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne
 • z prawidłowymi wynikami nasienia
 • z ujemnymi wynikami badań (HIV, HBS, HCV, WR)
 • z ujemnymi wynikami na mutację CYTR
 • bez mikrodelacji chromosomu Y — AZF
 • z prawidłowym wynikiem kariotypu

Wskazane jest by mężczyzna posiadał już potomstwo.
Badania przyszłych dawców nasienia wykonywane są na koszt kliniki. Procedura dawstwa nasienia jest oparta na zasadach anonimowości.

Przed przystąpieniem do procedury para podpisuje świadomą zgodę na formę zapłodnienia z nasieniem dawcy oraz wypełnia tabelkę z uwzględnieniem grup krwi i cech fenotypowych małżonków. Na tej podstawie wybiera się najlepszego dawcę nasienia. Dawcy są przebadani pod kątem chorób zakaźnych, genetycznym (wykonane kariotypy, mutacje CFTR w kierunku mukowiscydozy) oraz AZF (mikrodellecja chromosomu Y). Zdeponowane nasienie jest gwarantowane przez 180 dni. Zabieg AID polega na podaniu cieniutkim cewnikiem odpowiednio wybranych i przygotowanych plemników bezpośrednio do jamy macicy. Inseminacje najczęściej wykonuje się po uprzedniej stymulacji jajeczkowania.

Umów wizytę kwalifikacyjną:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.