Endokrynolog  

Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się zaburzeniami czynności gruczołów dokrewnych (w tym przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, jajników i jąder).

Zakres wykonywanych usług w ramach endokrynologii:

 • diagnostyka laboratoryjna zaburzeń hormonalnych
 • badania obrazowe (USG gruczołu tarczowego) oraz biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) gruczołu tarczowego
 • diagnostyka i leczenie chorób układu podwzgórzowo-przysadkowego (w tym guzy przysadki czynne lub nieczynne hormonalnie, niedoczynność przysadki) oraz hiperprolaktynemii (zwiększonego stężenia prolaktyny)
 • diagnostyka i leczenie chorób tarczycy (w tym niedoczynność i nadczynność tarczycy, zapalenia tarczycy, wole guzkowe, rak tarczycy)
 • diagnostyka i leczenie chorób nadnerczy (w tym diagnostyka przypadkowo wykrytych guzów nadnerczy, zespół Cushinga, niedoczynność kory nadnerczy)
 • diagnostyka i leczenie hormonalnych przyczyn nadciśnienia tętniczego
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania, stanów związanych z nadmiernym owłosieniem (hirsutyzm) lub nadmiarem hormonów męskich u kobiet (hiperandrogenizm)
 • diagnostyka endokrynologicznych przyczyn niepłodności
 • diagnostyka i leczenie chorób endokrynologicznych u kobiet w ciąży
 • diagnostyka i leczenie osteoporozy oraz zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń odżywiania – otyłość i jadłowstręt psychiczny

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Agnieszka Cegłowska
endokrynolog, ginekolog
środa
09:00
cegłowska agnieszka ginekolog endokrynolog

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi na Wydziale Lekarskim oraz studia doktoranckie na Uniwesytecie Medycznym w Łodzi w Zakładzie Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego. Posiada wieloletnią praktykę, którą zdobywała m. in. w Szpitalu im. Rydygiera w Łodzi, w Poradni Ginekologicznej Szpitala MSWiA w Łodzi oraz w Klinice Endokrynologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach związanych z endokrynologią oraz ginekologią, w Polsce i zagranicą.
Wykonuje: USG ginekologiczne, położnicze oraz tarczycy, biopsję cienkoigłową (BACC) tarczycy, kriochirurgię, elektrokoagulację. Prowadzi konsultacje, również w języku angielskim.

profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Renata Głoskowska-Koptas
endokrynolog
wtorek
15:15
 

 

 

profil lekarza
Umów wizytę
dr hab. n. med.
Anna Gruszka
endokrynolog, diabetolog
czwartek
sobota
15:00
09:00
Anna Gruszka endokrynolog

Specjalista w dziedzinie endokrynologii, diabetologii i chorób wewnętrznych. W 1998 roku ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi, a następnie 4-letnie studia doktoranckie w Instytucie Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, uzyskując w 2003 roku stopień naukowy doktora nauk medycznych. W 2014 roku uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 1999–2013 była związana z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi – najpierw jako doktorant, następnie asystent i adiunkt w Katedrze Endokrynologii. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM-CSW, a w dziedzinie chorób wewnętrznych i diabetologii w klinikach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Odbyła również dwuletni staż naukowy w Cedars-Sinai Medical Center, University of California School of Medicine w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych w dziedzinie endokrynologii. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, European Society of Endocrinology oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem: chorób przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, nadciśnienia tętniczego o podłożu endokrynnym, zaburzeń miesiączkowania, stanów związanych z nadmiernym owłosieniem i/lub nadmiarem hormonów męskich u kobiet, a także osteoporozy i cukrzycy. Wykonuje USG tarczycy. Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych.

profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Agnieszka Kokoszko-Bilska
endokrynolog
poniedziałek
środa
piątek
sobota
11:00
11:00
11:00
09:00
agnieszka kokoszko bilska endokrynolog

Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego, Polskiego Towarzystwa Biopsji Narządowej oraz European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE).

Diagnozuje i leczy choroby: tarczycy, przysadki, nadnerczy, osteoporozę oraz zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej. Zajmuje się diagnostyką zmian ogniskowych zlokalizowanych w tarczycy. Wykonuje: USG tarczycy, biopsję aspiracyjną cienkoigłową.

Czytaj więcej

profil lekarza
Umów wizytę
prof. dr hab. n. med.
Krzysztof Lewandowski
endokrynolog, diabetolog
środa
16:00
lewandowski krzysztof

Członek Królewskiego Kolegium Lekarskiego Wielkiej Brytanii.

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Łodzi (1992), studiował również w Wielkiej Brytanii (w latach 1991-1992 – The University of Leeds Medical School). W 1994 zdał brytyjski egzamin nostryfikacyjny i w latach 1995-2003 pracował w Wielkiej Brytanii, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych oraz specjalizując się z chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Profesor Krzysztof Lewandowski jest zatem jednym z nielicznych w Polsce endokrynologów i internistów, którzy odbyli pełne szkolenie podyplomowe, łącznie z egzaminami specjalizacyjnymi w Europie Zachodniej (Wielka Brytania), jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Po powrocie do Polski uzyskał tytuł doktora habilitowanego (2007) oraz profesora nauk medycznych (2012). Jest autorem licznych publikacji dotyczących zwłaszcza tematyki chorób przysadki, otyłości, zespołu jajników policystycznych oraz cukrzycy ciążowej.

profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Janusz Nowak
endokrynolog, ginekolog
wtorek
14:00
 

 

 

profil lekarza
Umów wizytę
lek. spec.
Aneta Piotrowska
endokrynolog
wtorek
czwartek
09:00
08:30
 

 

 

profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Barbara Pniewska-Siark
endokrynolog, endokrynolog dziecięcy
wtorek
16:00
pniewska siark barbara endokrynolog dzieciecy

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie endokrynologii zdobyła pracując w Klinice Endokrynologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki od początku jej istnienia. Przez szereg lat była adiunktem w Katedrze Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego. Posiada duże doświadczenie zawodowe zarówno w zakresie endokrynologii pediatrycznej, jak i endokrynologii dorosłych. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących zwłaszcza tematyki zaburzeń dojrzewania, niedoczynności tarczycy oraz chorób przysadki I nadnerczy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Jest kierownikiem programu terapeutycznego „Leczenie przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci” dla województwa łódzkiego.

profil lekarza
Umów wizytę
lek. spec.
Elżbieta Połońska
endokrynolog
środa
14:00
 

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada II stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych i endokrynologii. Doświadczenie zawodowe zdobyła m. in. w Szpitalu im. Sterlinga
w Łodzi. Pełni funkcję lekarza orzecznika w ZUS. Uczestniczy w licznych zjazdach, sympozjach oraz kursach doskonalących z dziedziny endokrynologii.
W ramach specjalizacji przeprowadza konsultacje lekarskie.
Wykonuje USG tarczycy.

profil lekarza
Umów wizytę
prof. dr hab. n. med.
Jolanta Słowikowska-Hilczer
endokrynolog, endokrynolog dziecięcy, androlog
wtorek
16:00
slowikowska hilczer jolanta endokrynolog androlog

Jest specjalistą z dziedziny pediatrii, endokrynologii i andrologii, z 30 letnim stażem pracy. Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Odbyła staż naukowy i kliniczny w Department of Growth and Reproduction, University Hospital w Kopenhadze w Danii. Uczestniczyła również w kursach Europejskiej Akademii Andrologii (EAA) oraz Nordyckiej Federacji Towarzystw Andrologicznych (NORFA). W 1999 r. zdała międzynarodowy egzamin z andrologii klinicznej w Holandii, otrzymując tytuł Clinical Andrologist. Jest autorem 120 publikacji naukowych o tematyce andrologicznej i endokrynologicznej. Jest również kierownikiem projektów badawczych Komisji Europejskiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Nauki, Prezydenta Miasta Łodzi, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykłada na konferencjach polskich i zagranicznych oraz kursach dla lekarzy i diagnostów laboratoryjnych. Była członkiem Zarządu Głównego Europejskiej Akademii Andrologii, a obecnie jest Przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Katarzyna Wojciechowska-Durczyńska
endokrynolog
wtorek
16:00
 
 
profil lekarza
Umów wizytę
dr n. med.
Joanna Wiktorska
endokrynolog
poniedziałek
środa
czwartek
08:15
08:45
13:00
wiktorska joanna endokrynolog

Z endokrynologią jest związana od ponad 20 lat. Od 1998 roku pracowała w Poradni Endokrynologicznej, Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy Szpitala Klinicznego im. WAM. Ponadto przez wiele lat była adiunktem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i pracowała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych oraz Klinice Diabetologii ICZMP.
Posiada duże doświadczenie w badaniach USG tarczycy oraz biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej zmian ogniskowych w tarczycy, które wykonuje od 1998 roku. Ponadto w 2002 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy wydawany przez International Osteoporosis Foundation. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.

Czytaj więcej

profil lekarza
Umów wizytę

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.