Test genetyczny na obecność wirusa HPV  

test hpv salve medica

Według raportu „Rak szyjki macicy – diagnoza systemu” z 2016 r., opracowanego przez Krajowy Rejestr Nowotworów, w Polsce każdego roku odnotowuje się ponad 3000 przypadków zachorowań na raka szyjki macicy. Ta śmiertelna choroba wywoływana jest przez wirusa brodawczaka ludzkiego – powszechnie znanego, jako HPV. Choć w medycynie znanych jest kilkaset typów HPV, to właśnie typy HPV16 i HPV18 powodują 70% wszystkich nowotworów szyjki macicy.

Śmiertelność na raka szyjki macicy w Polsce jest wyższa o 70% niż średnia w krajach Unii Europejskiej. Powodem tego jest brak regularnych wizyt u ginekologa i wykonywania badań, co w konsekwencji opóźnia wykrywalność nowotworu.

Wykonaj test genetyczny „HPV genotypy wysokiego ryzyka: 16,18” i upewnij się, czy nie jesteś zagrożona nowotworem! Teraz wykonasz badanie za 70 zł, zamiast standardowej ceny 160 zł. Testy analizowane są w naszym laboratorium genetycznym, mieszczącym się w Salve Medica.

Wynik może potwierdzić występowanie wirusa HPV, ale nie oznacza to, że zachorujesz na raka. Świadomość obecności wirusa pozwoli Ci zgłosić się do lekarza i podjąć odpowiednie leczenie. Wczesna wykrywalność predyspozycji do raka szyjki macicy uchroni Cię przed rozwojem choroby.

Test jest dedykowany Tobie, jeśli spełniasz przynajmniej jeden z warunków:

  • Jesteś kobietą w wieku powyżej 30 lat
  • Twoje badanie cytologiczne wykazało niepokojące nieprawidłowości
  • Prowadzisz aktywne życie seksualne
  • Cierpisz na przewlekłe bakteryjne lub wirusowe zapalenie pochwy
  • W Twojej rodzinie były przypadki zachorowań na raka szyjki macicy lub inne nowotwory
  • Rozumiesz znaczenie profilaktyki nowotworowej i chcesz uchronić się przed niebezpiecznym rakiem szyjki macicy

Jak wygląda badanie?

Badanie jest szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne. Polega na pobraniu wymazu – w podobny sposób, jak w tradycyjnym badaniu cytologicznym. Wynik badania otrzymasz po 10 dniach roboczych.

Jak wykonać badanie?

Umawiając się na wizytę ginekologiczną w Dziale Obsługi Pacjenta T 42 254 64 00, zgłoś chęć wykonania badania.

Jak przygotować się do badania?

Badanie nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań. Konieczne jest tylko, abyś nie była w trakcie miesiączki oraz dzień przed badaniem nie stosowała leków dopochwowych.

Co jeśli wynik badania okaże się pozytywny?

Wynik badania potwierdzający obecność wirusa HPV (16,18) nie jest wyrokiem. Po jego stwierdzeniu, udaj się do ginekologa, który zadba o Ciebie, wdrażając odpowiednie leczenie i obejmując stałą kontrolą medyczną.

Umów badanie w Dziale Obsługi Pacjenta:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.