Histeroresekcje  

Histeroresekcja to częsta metoda usuwania mięśniaków wpuklających się do jamy macicy, poprzez ablację lub resekcję (częściowe lub całkowite usunięcie). W odróżnieniu od pełnej operacji usunięcia mięśniaków, czas hospitalizacji po histeroskopii najczęściej trwa od 4 do 14 godzin. Dodatkowym atutem jest powrót do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed badaniem wymagane jest, aby pacjentka była 3-4 godziny na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV i morfologii. Zabieg najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Badanie polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy, optycznego wziernika — histeroskopu. Jama macicy zostaje wypełniona płynem, przez co ścianki macicy ulegają rozciągnięciu i są lepiej widoczne. Przez histeroskop lekarz wprowadza specjalne narzędzia, które pozwalają częściowo lub całkowicie usunąć mięśniaka. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Umów wizytę kwalifikacyjną do zabiegu:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.