Endokrynolog - specjalista dziecięcy  

Endokrynologia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się zaburzeniami czynności gruczołów dokrewnych (w tym przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, jajników i jąder).

Zakres wykonywanych usług w ramach endokrynologii dziecięcej:

 • diagnostyka laboratoryjna zaburzeń hormonalnych
 • badania obrazowe (USG gruczołu tarczowego) oraz biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) gruczołu tarczowego
 • diagnostyka i leczenie chorób układu podwzgórzowo-przysadkowego (w tym guzy przysadki czynne lub nieczynne hormonalnie, niedoczynność przysadki) oraz hiperprolaktynemii (zwiększonego stężenia prolaktyny)
 • diagnostyka i leczenie chorób tarczycy (w tym niedoczynność i nadczynność tarczycy, zapalenia tarczycy, wole guzkowe, rak tarczycy)
 • diagnostyka zaburzeń wzrastania
 • diagnostyka zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne lub opóźnione dojrzewanie płciowe)
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania
 • diagnostyka wrodzonych zaburzeń rozwoju narządów płciowych i różnicowania płci
 • diagnostyka i leczenie chorób nadnerczy
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń odżywiania –otyłość i jadłowstręt psychiczny
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej

Umów się na wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

dr n. med.
Barbara Pniewska-Siark
endokrynolog dziecięcy
wtorek
16:00
pniewska siark barbara endokrynolog dzieciecy

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie endokrynologii zdobyła pracując w Klinice Endokrynologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki od początku jej istnienia. Przez wiele lat była adiunktem w Katedrze Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego. Posiada duże doświadczenie zawodowe zarówno w zakresie endokrynologii pediatrycznej, jak i endokrynologii dorosłych. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz rozdziałów podręczników dotyczących tematyki zaburzeń dojrzewania, niedoczynności tarczycy oraz chorób przysadki i nadnerczy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Jest kierownikiem programu terapeutycznego „Leczenie przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci” dla województwa łódzkiego.

profil lekarza
Umów wizytę
prof. dr. hab. n. med.
Jolanta Słowikowska-Hilczer
endokrynolog dziecięcy, androlog
wtorek
16:00
slowikowska hilczer jolanta endokrynolog androlog

Jest specjalistą z dziedziny pediatrii, endokrynologii i andrologii, z 30 letnim stażem pracy. Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Odbyła staż naukowy i kliniczny w Department of Growth and Reproduction, University Hospital w Kopenhadze w Danii. Uczestniczyła również w kursach Europejskiej Akademii Andrologii (EAA) oraz Nordyckiej Federacji Towarzystw Andrologicznych (NORFA). W 1999 r. zdała międzynarodowy egzamin z andrologii klinicznej w Holandii, otrzymując tytuł Clinical Andrologist.

profil lekarza
Umów wizytę

Umów wizytę do wybranego lekarza specjalisty:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.