Informacje dla pacjentów na czas pandemiiW związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce zmieniamy zasady funkcjonowania naszego Centrum Medycznego. Niezbędne informacje będziemy dodawać na bieżąco. 

Na skróty:

Zasady obowiązujące w przychodni;

Konsultacje przez telefon w Poradni Lekarzy Rodzinnych POZ;

Konsultacje przez telefon w Poradni Lekarzy Specjalistów;

E-recepta przez telefon;

Zasady obowiązujące w szpitalu onkologicznym;

Zasady obowiązujące w Klinice Płodności.

Zasady obowiązujące obecnie w przychodni:

W trosce o zdrowie naszych Pacjentów w związku z zagrożeniem koronawisusem SARS-CoV-2 prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wytycznych:

 • Jeśli podejrzewasz u siebie lub swoich bliskich zakażenie koronawirusem, nie przychodź do przychodni. Możesz wykonać u nas test na obecność zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a z lekarzem skontaktować się telefonicznie. 
 • Na terenie Centrum Medycznego obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic ochronnych.
 • Na wizytę przyjdź bez osoby towarzyszącej – zależy nam, by ograniczyć liczbę osób przebywających w poczekalni. Osoby towarzyszące nie są wpuszczane do gabinetów lekarskich podczas wizyt.
 • W kolejce do rejestracji ustaw się co najmniej metr od innych oczekujących Pacjentów.
 • Prosimy o dokonywanie płatności kartą (w trosce o naszych pracowników prosimy o niepłacenie gotówką).
 • Dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich dzieci czasowo zlikwidowaliśmy kącik zabaw.
 • Na każdym piętrze poradni jest pojemnik do dezynfekcji rąk – skorzystaj z niego po wejściu do poradni.
 • Gabinet pielęgniarski przyjmuje pacjentów w godzinach 7-20, w soboty 7-14.
 • Badania diagnostyki obrazowej - tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny odbywają się zgodnie z grafikiem, również w ramach NFZ. 
 • Nie przychodź po wyniki badań jeśli możesz je sprawdzić w naszym portalu pacjenta.
 • Jeśli Twoja wizyta z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej się nie odbędzie – dostaniesz informację SMS. O terminie wizyty u lekarza poinformujemy na naszej stronie salvemedica.pl/informacje.
 • Jeśli dostaniesz SMS z potwierdzeniem wizyty, ale chcesz ją odwołać, odeślij nam SMS o treści NIE (nie dzwoń na infolinię, na której z powodu ograniczonego personelu wydłużył się czas oczekiwania na połączenie).
 • Wielu lekarzy specjalistów przyjmuje zgodnie z grafikiem.
 • Możesz odbyć wizytę lekarską przez telefon zarówno w poradni lekarzy rodzinnych jak i w większości poradni lekarzy specjalistów.
 • Wytyczne jak przygotować się do wizyty telemedycznej znajdziesz tutaj.

Zasady obowiązujące obecnie w szpitalu onkologicznym:

Pacjenci chorujący na nowotwory i będący w trakcie leczenia onkologicznego mają obniżoną odporność. Z tego powodu oraz w związku z obecną sytuacją zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy nowe procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym Pacjentom.

Aby zapewnić naszym Pacjentom bezpieczeństwo w trakcie leczenia oraz pobytu w naszym szpitalu otworzyliśmy osobną rejestrację w budynku B.

Prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad, w trosce o zdrowie swoje, najbliższych oraz pozostałych Pacjentów:

 1. Prosimy sprawdzić temperaturę przed przyjściem do szpitala. Temperatura powyżej 38 stopni oraz objawy towarzyszące (kaszel, duszność) są przeciwwskazaniem do wizyty w szpitalu.
 2. Prosimy przychodzić samemu, bez osób towarzyszących. Tylko w uzasadnionych przypadkach można przyjść z osobą towarzyszącą, u której nie ma podwyższonej temperatury i jakichkolwiek objawów chorobowych.
 3. Prosimy zgłaszać się o wyznaczonej godzinie i nie przychodzić przed czasem,  żeby skrócić czas pobytu w szpitalu do minimum.
 4. Pacjenci hospitalizowani mają bezwzględny zakaz opuszczania szpitali. Dotyczy to również spotkań z rodziną.
 5. Pacjenci oczekujący na operację w naszym szpitalu powinni odpowiednio się przygotować - szczegóły tutaj.

Zasady obowiązujące obecnie w Klinie Płodności:

W trosce o wszystkie pary starające się o dziecko i kobietom w ciąży przekazujemy zalecenia (z dn. 16.03.2020r.) Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE), Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP), Konsultanta Krajowego w dziedzinie Endokrynologii Ginekologicznej i Rozrodczości, zgodnie z którymi w najbliższym czasie będą działały nasze Kliniki:

1.  Pacjentom w trakcie leczenia z zastosowaniem technik medycznie wspomaganej prokreacji (ART), jeśli są w grupie ryzyka, tzn. w każdym z poniższych przypadków: 

 • jeśli przebywali w miejscach o wysokim wskaźniku zachorowalności,
 • byli w kontakcie z osobami zakażonymi,
 • są podejrzewani o zakażenie COVID-19,
 • wykazują objawy zapalenia górnych dróg oddechowych,

w zależności do etapu terapii – zaleca się jej przerwanie lub odroczenie ciąży i zastosowanie procedury zamrożenia oocytów lub zamrożenia zarodków.

2.  Pacjentom w trakcie leczenia z zastosowaniem technik medycznie wspomaganej prokreacji (ART), którzy nie są w grupie ryzyka i są zdrowi zaleca się: dokończenie rozpoczętych procedur leczenia niepłodności z ewentualnym rozważeniem odroczenia transferu.

3.  Zaprzestania terapii immunomodulacyjnych, jeśli z jakichkolwiek powodów są stosowane w uzupełnieniu leczenia niepłodności, gdyż w okresie zagrożenia epidemicznego może to być groźne dla zdrowia i życia.

4.  Pacjentkom będącym w ciąży, pacjentom będącym w trakcie leczenia lub planującym leczenie zaleca się: bezwzględne unikanie kontaktu z osobami zakażonymi i będącymi w trakcie kwarantanny oraz miejsc, w których ryzyko zakażenia jest zwiększone.

5.  Wszystkim pacjentom starającym się o ciążę, zarówno planującym leczenie niepłodności jak i będącym w trakcie leczenia, nawet jeśli nie spełniają kryteriów diagnostycznych zakażenia COVID-19 zaleca się: szczególną ostrożność podczas starań i leczenia lub ew. odroczenie decyzji o poczęciu ciąży poprzez ograniczenie się do kriokonserwacji komórek jajowych lub zarodków.

Wszystkim Pacjentom zalecamy unikanie kontaktu z osobami zakażonymi i będącymi w okresie kwarantanny oraz unikanie miejsc, w których ryzyko zakażenia jest zwiększone. 

Więcej informacji odnośnie zaleceń towarzystw naukowych znajduje się na TUTAJ

Podawanie leków związanych z procedurami medycznymi w Klinice Płodności odbywa się w godzinach 7-15.

Do dyspozycji wszystkich Pacjentów Kliniki Płodności Salve Medica jest Koordynator Kliniki.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Poradnik

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wprowadzamy zakaz odwiedzin u Pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych.

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak