AlergologiaAlergie występują coraz powszechniej. Z pokolenia na pokolenie obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków uczuleń pokarmowych, kontaktowych i wziewnych. Wiąże się to z zanieczyszczeniem środowiska, intensywnym stosowaniem w rolnictwie środków ochrony roślin i sztucznych nawozów, ale również z rozwojem medycyny. Organizm ludzki przyzwyczajony od tysiącleci do nieustannej walki z zarazkami zaczyna się "nudzić" i wyszukuje sobie nieistniejących wrogów. Zamiast z bakteriami i grzybami, których ilość w naszym życiu została drastycznie ograniczona przez codzienną higienę, organizm walczy z pyłkami, roztoczami, naskórkiem zwierząt, czy alergenami pokarmowymi.

Lekarze w poradni alergologicznej diagnozują alergie wykonując między innymi testy skórne: punktowe i naskórkowe (płatkowe) oraz pomagają chorym łagodzić skutki uczulenia.

Przychodnia alergologiczna w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

 • astmy oskrzelowej,
 • alergicznego nieżytu nosa,
 • pokrzywki,
 • atopowego zapalenia skóry .

Dlaczego warto wybrać alergologa w Salve Medica w Łodzi?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne poradni alergologicznej.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, co pozwala na szybką i rozległą konsultację diagnozy oraz wykonanie dodatkowych badań.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę u alergologa i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Nasz zespół

Najczęściej zadawane pytania

Ryzyko wystąpienia alergii u dziecka, którego rodzice są zdrowi, wynosi 12%, gdy jedno z rodziców obciążone jest alergią, ryzyko wzrasta do 20%,  gdy oboje - do 50%. Jeżeli rodzice cierpią na ten sam typ alergii, możliwość wystąpienia alergii u dziecka wynosi aż 72%.

Leki najnowszej generacji nie powodują senności i zaburzeń koncentracji. Zapytaj lekarza o dostępne terapie.

Na przedramię lub plecy pacjenta nanoszone są po kolei kropelki różnych zawiesin zawierających substancje uczulające. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na podstronie badania - Testy skórne.

Do alergologa udaj się jeśli obserwujesz u siebie jakiekolwiek objawy alergii wziewnej, kontaktowej lub pokarmowej. Umów wizytę jak najszybciej – w poradni alergologicznej w Łodzi Salve Medica nie będziesz zmuszony do długiego oczekiwania!

Zgłoś się do alergologa, gdy zauważysz u siebie lub swojego dziecka:

 • niepokojące, swędzące zmiany skórne, wysypkę,
 • powtarzające się bóle brzucha lub biegunki,
 • duszności,
 • kichanie, katar lub kaszel niezwiązany z przeziębieniem,
 • swędzenie i łzawienie oczu.

Alergolog to specjalista, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych, czyli dolegliwości wywoływanych przez alergeny (to substancje różnego pochodzenia, które mogą powodować reakcję alergiczną).

Dokumenty do pobrania

Poradnik

Alergia jesienią i zimą - jak ją zdiagnozować i leczyć?

Wbrew pozorom, okres jesienno-zimowy nie oznacza wcale zakończenia problemów alergicznych. Wiele osób, które w chłodniejszych miesiącach obserwują u siebie katar, łzawienie czy duszności, często przypisuje te objawy sezonowym przeziębieniom.

Atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna. Jej głównym objawem jest silny świąd, któremu towarzyszą zapalne zmiany skórne w postaci wyprysków. Choroba ta na ogół pojawia się już we wczesnym dzieciństwie i boryka się z nią ok. 25% dzieci i 2-3% dorosłych. Z kolei u ponad połowy chorych objawy pojawiają się już w pierwszym roku życia. W związku z tym, że atopowe zapalenie skóry w większym stopniu dotyczy właśnie dzieci, warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić, by szybko zniwelować uporczywe dolegliwości.

Czym jest nietolerancja pokarmowa i jak ją leczyć?

Na sklepowych półkach coraz częściej można znaleźć chleb bez glutenu czy mleko bez laktozy. Temat nietolerancji pokarmowych staje się bardziej powszechny, dlatego producenci żywności proponują zamienniki tradycyjnych produktów pozbawione składników wywołujących nietolerancje pokarmowe.

Na czym polegają i jakie są rodzaje testów alergologicznych?

Katar i kaszel mimo braku przeziębienia czy uciążliwe kichanie i łzawienie oczu mogą być pierwszymi oznakami pojawienia się alergii. Równie uciążliwe bywają swędzące zmiany skórne, albo dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Bardzo często objawy pojawiają się wiosną i spowodowane są uczuleniem na różnego rodzaju pyłki. Te występujące przez cały rok na ogół związane są z uczuleniem na alergeny pokarmowe, roztocza kurzu domowego czy zwierzęcą sierść.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko