Poradnia alergologiiAlergie występują coraz powszechniej. Z pokolenia na pokolenie obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków uczuleń pokarmowych, kontaktowych i wziewnych. Wiąże się to z zanieczyszczeniem środowiska, intensywnym stosowaniem w rolnictwie środków ochrony roślin i sztucznych nawozów, ale również z rozwojem medycyny.Organizm ludzki przyzwyczajony od tysiącleci do nieustannej walki z zarazkami zaczyna się "nudzić" i wyszukuje sobie nieistniejących wrogów.  Zamiast z bakteriami i grzybami, których ilość w naszym życiu została drastycznie ograniczona przez codzienną higienę, organizm walczy z pyłkami, roztoczami, naskórkiem zwierząt, czy alergenami pokarmowymi.

Lekarze w przychodni alergologicznej diagnozują alergie wykonując między innymi testy skórne i pomagają chorym łagodzić skutki uczulenia. Prowadzą proces odczulania, podczas którego organizm stopniowo przestaje reagować na konkretne alergeny. Odczulanie (immunoterapia) wykonywane jest najczęściej jesienią lub zimą i polega na przyjmowaniu tabletek lub szczepionek zawierających dobrane dawki alergenów.

Poradnia alergologii w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:

 • astmy oskrzelowej,
 • alergicznego nieżytu nosa,
 • pokrzywki,
 • atopowego zapalenia skóry .

Dlaczego warto wybrać alergologa w Salve Medica?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, co pozwala na szybką i rozległą konsultację diagnozy oraz wykonanie dodatkowych badań.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie:
42 254 64 00
lub skorzystaj z możliwości

Nasz zespół

dr n. med. Marzena Funkowicz
dr n. med.
Linia
Pediatria, Alergologia dziecięca
lek. med. Joanna Jamroz-Brzeska
Linia
Alergologia, Alergologia dziecięca
dr hab. n. med. Marcin Kurowski
dr hab. n. med.
Linia
Alergologia, Alergologia dziecięca
prof. dr hab. n. med. Krystyna Wąsowska-Królikowska
prof. dr hab. n. med.
Linia
Alergologia dziecięca, Pediatria, Gastroenterologia dziecięca, Gastroenterologia, Alergologia

Najczęściej zadawane pytania

Ryzyko wystąpienia alergii u dziecka, którego rodzice są zdrowi, wynosi 12%, gdy jedno z rodziców obciążone jest alergią, ryzyko wzrasta do 20%,  gdy oboje - do 50%. Jeżeli rodzice cierpią na ten sam typ alergii, możliwość wystąpienia alergii u dziecka wynosi aż 72%.

Leki najnowszej generacji nie powodują senności i zaburzeń koncentracji. Zapytaj lekarza o dostępne terapie.

Informacje na ten temat znajdziesz na podstronie badania - Testy skórne.

Zgłoś się do alergologa, gdy zauważysz u siebie lub swojego dziecka:

 • niepokojące, swędzące zmiany skórne, wysypkę,
 • powtarzające się bóle brzucha lub biegunki,
 • duszności,
 • kichanie, katar lub kaszel niezwiązany z przeziębieniem,
 • swędzenie i łzawienie oczu.

Opinie o Salve Medica

 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak