Badanie kliniczne dla pacjentów z rakiem prostaty
Prowadzimy program kliniczny opracowany dla Pacjentów z rakiem stercza (prostaty, gruczołu krokowego) opornym na kastrację.
Nowoczesna immunoterapia stosowana podczas badania klinicznego polega na aktywacji układu odpornościowego organizmu chorego, który posiada naturalne mechanizmy obrony przeciw nowotworom. Zaletą tej metody jest stosunkowo mała inwazyjność dla organizmu, dzięki której uszkodzeniu nie ulegają zdrowe komórki. Terapia pozwala na precyzyjne dotarcie leku do komórek zmienionych.
Udział w badaniu klinicznym, wszystkie badania diagnostyczne, wizyty z lekarzem prowadzącym, a także leki są całkowicie bezpłatne. Zwracamy naszym pacjentom koszty dojazdu do ośrodka.
Badanie kliniczne prowadzone jest zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej i protokołem zatwierdzonym przez Komisję Bioetyczną oraz pod nadzorem firmy zewnętrznej.

Kwalifikacja do badania
Pierwszym etapem jest rozmowa z koordynatorem badań klinicznych w celu omówienia kryteriów kwalifikacji do udziału w badaniu klinicznym i umówieniu na wizytę do lekarza.
Główne kryteria naboru Pacjentów do badania:
- rozpoznanie raka stercza opornego na kastrację (progresja podczas leczenia hormonalnego)
- Pacjenci przyjmujący obecnie terapię androgenową z GnRH
- poziom testosteronu <50 ng/dL (implant hormonalny)
- potwierdzona progresja choroby w ciągu ostatnich 5 miesięcy
Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 42 254 64 40 lub o wypełnienie ankiety
Badanie przesiewowe
Następnie, jeśli wstępne kryteria zostaną spełnione, Pacjent zostanie umówiony na wizytę z lekarzem prowadzącym, który przeprowadzi kwalifikację do udziału w badaniu.
Po podpisaniu przez Pacjenta świadomej zgody zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania:
- badania laboratoryjne,
- badania obrazowe.
Kolejne wizyty
Po kwalifikacji do badania pacjent pozostanie pod opieką lekarza prowadzącego badanie. Będzie odwiedzał nasz ośrodek zgodnie z przyjętym harmonogramem badania w 3-tygodniowych cyklach. Będzie miał też stały kontakt z koordynatorem badania.
Program dla pacjentów z rakiem prostaty opornym na kastrację, jako badanie III fazy, prowadzony jest w celu dokładniejszej oceny leku pod względem bezpieczeństwa i skuteczności, monitorowania działań ubocznych i porównanie go z powszechnie stosowanymi lekami.
Pacjentom biorącym udział w badaniu klinicznym przysługuje zwrot kosztów poniesionych na dojazdy do i z ośrodka w ramach wizyt.