Badanie kliniczne BREVITY dla kobiet z nowotworem piersi

Salve Medica prowadzi badanie kliniczne dla kobiet, u których niedawno rozpoznano raka piersi. Pacjentki po diagnozie otrzymają chemioterapię neoadjuwantową w ramach standardowego leczenia.

Badanie kliniczne dotyczy metodologii RDA oceny odpowiedzi raka piersi na leczenie. RDA jest testem molekularnym opartym na analizie przerwania RNA. Sposób oceny jest aktualnie w fazie eksperymentalnej, lekarze nie będą korzystać z wyników tego badania do podejmowania decyzji dotyczących leczenia pacjentek.

Udział Pacjentek będzie się składał z pierwszego etapu, który wymaga 2 biopsji podczas leczenia, oraz drugiego etapu obserwacji klinicznej.

Pierwszy etap będzie obejmował okres chemioterapii neoadjuwantowej do czasu operacji (około 5 miesięcy), natomiast okres obserwacji będzie wynosił 60 miesięcy od daty operacji.

Kontrola Pacjentek będzie prowadzona zgodnie z wytycznymi m.in. co 3-6 miesięcy przez pierwsze 3 lata, następnie co 6 miesięcy przez lata 3-5.
Podczas badania Pacjentki będą miały wykonane dwa razy biopsję gruboigłową, pozostałe wizyty będą się ograniczać do kontaktu w celu monitorowania zdrowia Pacjentki.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentek:

  • pełnoletnich
  • z nowo zdiagnozowanym rakiem piersi w I, II lub III stopniu zaawansowania klinicznego, którego celem leczenia jest całkowite chirurgiczne wycięcie raka piersi po terapii neoadjuwantowej
  • z guzem wielkości co najmniej 1 cm w jednym wymiarze według badania klinicznego lub radiograficznego (kryteria WHO)
  • które posiadają histologiczne potwierdzenie inwazyjnego raka piersi dowolnego podtypu lub stopnia
  • które są skierowane na chemioterapię neoadjuwantową +/- przeciwciała (terapia celowana np. trastuzumab) i +/- inne leki zgodnie ze Standardem Opieki
  • które wyrażają zgodę na wykonanie 2 biopsji gruboigłowych (w przypadku RDA) w 2 punktach czasowych podczas leczenia chemioterapią neoadjuwantową

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: 572 507 672 lub wypełnienie poniższej ankiety:

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego BREVITY
1.
* Czy jest Pani osobą pełnoletnią?
2.
* Czy ma Pan /Pani zdiagnozowany raki piersi w I, II lub III stopniu zaawansowania klinicznego?
3.
* Czy ma Pani guza piersi wielkości co najmniej 1 cm?
4.
* Czy ma Pani histologiczne potwierdzenie inwazyjnego raka piersi dowolnego podtypu lub stopnia?

Krok 2: Badania przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się rozmową z lekarzem onkologiem, który odpowie na wszystkie pytania związane z programem. Przed przystąpieniem do udziału w badaniu, Pacjentka musi podpisać dokument Świadomej Zgody na udział w badaniu klinicznym.

Krok 3: Kolejne wizyty

Po podpisaniu Świadomej Zgody i spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacyjnych, uczestniczki zostaną włączone do badania.

Podczas badania, w dwóch różnych punktach czasowych zostaną wykonane biopsje gruboigłowe. Próbki te będą oceniane testem RDA podczas trwania chemioterapii.

1 biopsja gruboigłowa zostanie wykonana w 35 dniu +/- 4 dni od rozpoczęcia przyjmowania chemioterapii.

2 biopsja gruboigłowa zostanie wykonana:

  • w przypadku braku zmiany leczenia: w 55 dniu od rozpoczęcia badania +/- 5 dni
  • jeśli dojdzie do zmiany leczenia: 2 do 3 tygodni po rozpoczęciu stosowania nowych leków w następujący sposób zależnie od schematu leczenia

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko