Badanie kliniczne dla Pacjentów z miażdżycą
Miażdżyca to choroba układu sercowo-naczyniowego. Jest chorobą przewlekłą, która przez wiele lat nie daje jakichkolwiek objawów. Powstaje na skutek odkładania się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia światła naczynia i utrudnia w nim przepływ krwi. Do najczęstszych powikłań związanych ze zmianami miażdżycowymi należą:
- choroba niedokrwienna serca
- zaburzenia rytmu serca
- zawał serca
- choroby naczyń obwodowych
- nadciśnienie tętnicze
- udar mózgu
- cukrzyca
- choroby nerek
W celu zapobiegania zmianom miażdżycowym ważne jest aby regularnie kontrolować poziom stężenia lipidów we krwi. Do czynników wpływających na prawidłowy poziom stężenia lipidów we krwi należą:
- zbilansowana dieta
- aktywność fizyczna
- utrzymanie odpowiedniej wagi
- niestosowanie używek.
Dzięki udziałowi w badaniu Pacjent pozostaje pod opieką personelu badawczego w zakresie występujących objawów i ogólnego stanu zdrowia. Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne wykonywane w naszym ośrodku, oraz lek (lub placebo) są całkowicie bezpłatne. Pacjentom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu na wizytę.

Kwalifikacja do badania
Do badania poszukujemy Pacjentek i Pacjentów:
- pełnoletnich,
- ze stwierdzoną chorobą sercowo-naczyniową,
- bez objawów sugerujących zakażenie COVID-19.
A także takich którzy w okresie 60 dni przed przystąpieniem do badania:
- nie przechodzili zawału lub udaru,
- nie byli hospitalizowani z powodu niestabilnej dusznicy bolesnej lub przejściowego ataku niedokrwiennego,
- nie przechodzili poważnego zabiegu chirurgicznego.
Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: Tel: 422546439 lub 798408020, mailowy na: badaniakliniczne@salvemedica.pl lub wypełnienie ankiety:
Badanie przesiewowe
Wizyta rozpoczyna się wywiadem z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania związane z badaniem klinicznym. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.
Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania:
- EKG,
- Echokardiograf,
- badania laboratoryjne z krwi i moczu.
Kolejne wizyty
Po włączeniu Pacjenta do badania pozostanie on pod opieką lekarza prowadzącego i wykwalifikowanego personelu medycznego. Pacjent również będzie w stałym kontakcie z przydzielonym koordynatorem.
Wizyty będą się odbywały raz w miesiącu przez pierwsze 3 miesiące, później co 3-6 miesięcy. Podczas wizyt lekarz prowadzący przeprowadzi wywiad, a personel medyczny wykona badania diagnostyczne, w tym EKG i badania laboratoryjne.
W trakcie trwania badania klinicznego nie ma potrzeby odstawiania jakichkolwiek przepisanych leków.
Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie.