Badanie kliniczne dla Pacjentów z miażdżycą

Miażdżyca to choroba układu sercowo-naczyniowego. Jest chorobą przewlekłą, która przez wiele lat nie daje jakichkolwiek objawów. Powstaje na skutek odkładania się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia światła naczynia i utrudnia w nim przepływ krwi. Do najczęstszych powikłań związanych ze zmianami miażdżycowymi należą:

 • choroba niedokrwienna serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • zawał serca
 • choroby naczyń obwodowych
 • nadciśnienie tętnicze
 • udar mózgu
 • cukrzyca
 • choroby nerek

W celu zapobiegania zmianom miażdżycowym ważne jest aby regularnie kontrolować poziom stężenia lipidów we krwi. Do czynników wpływających na prawidłowy poziom stężenia lipidów we krwi należą:

 • zbilansowana dieta
 • aktywność fizyczna
 • utrzymanie odpowiedniej wagi
 • niestosowanie używek.

Dzięki udziałowi w badaniu Pacjent pozostaje pod opieką personelu badawczego w zakresie występujących objawów i ogólnego stanu zdrowia. Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne wykonywane w naszym ośrodku, oraz lek (lub placebo) są całkowicie bezpłatne. Pacjentom biorącym w nim udział zwracamy koszty dojazdu na wizytę.

Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentek i Pacjentów:

 • pełnoletnich,
 • ze stwierdzoną chorobą sercowo-naczyniową,
 • bez objawów sugerujących zakażenie COVID-19.

A także takich którzy w okresie 60 dni przed przystąpieniem do badania:

 • nie przechodzili zawału lub udaru,
 • nie byli hospitalizowani z powodu niestabilnej dusznicy bolesnej lub przejściowego ataku niedokrwiennego,
 • nie przechodzili poważnego zabiegu chirurgicznego.

Osoby zainteresowane badaniem proszone są o kontakt telefoniczny: Tel: 422546439 lub 798408020, mailowy na: badaniakliniczne@salvemedica.pl lub wypełnienie ankiety:

Wypełnij ankietę
Zgłoś się do badania klinicznego dla Pacjentów z miażdżycą
1.
* Czy masz zdiagnozowaną chorobę sercowo-naczyniową?
2.
* Czy przechodziłeś/łaś zawał mięśnia sercowego?
3.
* Czy przechodziłeś/łaś udar mózgu o podłożu miażdżycowym?
4.
* Czy miałeś/łaś wykonywany zabieg rewaskularyzacji?
5.
* Czy występuje u Ciebie co najmniej 50% zwężenie jednej z głównych tętnic wieńcowych lub tętnicy żylnej?
6.
* Czy z powodu choroby miażdżycowej wykonano u Ciebie zabieg amputacji kończyny dolnej?

Badanie przesiewowe

Wizyta rozpoczyna się wywiadem z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania związane z badaniem klinicznym. Przed przystąpieniem do diagnostyki, Pacjent musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie zostaną przeprowadzone: wywiad medyczny i niezbędne badania:

 • EKG,
 • Echokardiograf,
 • badania laboratoryjne z krwi i moczu.
Nasz zespół

Kolejne wizyty

Po włączeniu Pacjenta do badania pozostanie on pod opieką lekarza prowadzącego i wykwalifikowanego personelu medycznego. Pacjent również będzie w stałym kontakcie z przydzielonym koordynatorem. 

Wizyty będą się odbywały raz w miesiącu przez pierwsze 3 miesiące, później co 3-6 miesięcy. Podczas wizyt lekarz prowadzący przeprowadzi wywiad, a personel medyczny wykona badania diagnostyczne,  w tym EKG i badania laboratoryjne.

W trakcie trwania badania klinicznego nie ma potrzeby odstawiania jakichkolwiek przepisanych leków.

Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i można wycofać się z niego w dowolnym momencie. 

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko