Badanie obserwacyjne BRASTER - ocena urządzenia do samobadania piersi

Badanie obserwacyjne dla kobiet – ocena nowego urządzenia Braster do samodzielnego badania piersi.

Badanie dotyczy oceny skuteczności wyrobu medycznego do stosowania jako alternatywy palpacyjnego badania piersi do kontroli pojawiania się ewentualnych zmian - nawet małych - w domu lub przychodni.

W ramach badania będziemy porównywać obraz z urządzenia BRASTER z oceną lekarza specjalisty zmian w piersiach. Urządzenie nie ma żadnego wpływu na organizm kobiety (analizuje temperaturę poszczególnych struktur budujących pierś), w związku z czym badanie może być wykonywane często i jest całkowicie bezpieczne.

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z programem są całkowicie bezpłatne.

Krok 1: Kwalifikacja do badania

Do badania poszukujemy Pacjentek w wieku 25-70 lat. 

Kwalifikacje do badania zakończone.

Krok 2 Wizyta w ośrodku

Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentką. Przed przystąpieniem do badania, Pacjentka musi podpisać dokument świadomej zgody na udział w badaniu.

Następnie wykonane zostanie badanie termograficzne z wykorzystaniem urządzenia Braster Pro (cyfrowa rejestracja obrazów).
Dodatkowo część Pacjentek wykona badanie w warunkach domowych przy użyciu Systemu Braster. Zarejestrowane obrazy badanej piersi zostaną przesłane do centrum telemedycznego BRASTER, gdzie zostaną poddane interpretacji eksperckiej.

Ocena bezpieczeństwa stosowania wyrobu medycznego Braster pod kątem wystąpienia zdarzeń niepożądanych (w tym kontaktowych odczynów skórnych) zostanie przeprowadzona w trakcie wykonywania badania termograficznego, do 30 minut po wykonaniu badania termograficznego oraz 24 godziny po wykonaniu badania (jeżeli zajdzie taka potrzeba).

W dotychczas przeprowadzanych badaniach nie odnotowano działań niepożądanych podczas i po przeprowadzeniu badania.

Krok 3 Dalsze procedury

Dalsze konieczne procedury diagnostyczne u Pacjentek (diagnostyka inwazyjna zmian/y w piersi/piersiach z pobraniem materiału do badania histopatologicznego), podobnie jak i dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne przeprowadzone zostaną zgodnie ze standardem postępowania lub propozycją lekarza specjalisty radiologa/ginekologa.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak