Badanie szumu usznego

Opis usługi

Szumy uszne mogą pojawić się u każdego bez względu na wiek, choć osoby po 40 roku życia są na nie bardziej narażone. Niebezpieczeństwo wystąpienia szumów usznych występuje szczególnie często u osób, które narażone są na hałas ze względu na rodzaj wykonywanej pracy lub słuchanie głośnej muzyki.  Istnieją również schorzenia, które objawiają się szumami usznymi ,m.in. nadciśnienie tętnicze, przewlekły stres, miażdżyca, cukrzyca, niedokrwistość (anemia) i niedoczynność tarczycy.

Kiedy zdecydować się na badanie szumu usznego

Szumy uszne bywają bardzo uciążliwe dla osób, u których występują. Prowadzą często do napięcia nerwowego, izolacji od otoczenia lub fobii.

Jak przebiega badanie szumu usznego

Diagnostykę przyczyn szumu w uszach należy rozpocząć od spotkania z lekarzem laryngologiem, wywiadu i podstawowych badań. Dla potwierdzenia rozpoznania może zostać zlecona m.in. audiometria tonalna, która jest jednym z najczęściej stosowanych badań słuchu. Pacjent ze słuchawkami znajduje się w dźwiękoszczelnym pokoju i odpowiada na bodźce słuchowe naciśnięciem przycisku. Leczenie jest ściśle związane z przyczyną występowania szumu.

Przygotuj się

W dniu badania

Weź ze sobą wyniki innych badań diagnostycznych słuchu, jeżeli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak