BariatriaSiedzący tryb życia i praktycznie nieograniczony dostęp do artykułów spożywczych zawierających dużą ilość cukru i tłuszczu powoduje, że społeczeństwo ma coraz większy problem z otyłością. Dieta nie we wszystkich przypadkach się sprawdza, a przy otyłości olbrzymiej (BMI powyżej 40) ograniczenie masy ciała to konieczność, jeśli pragnie się zachować zdrowie. Rozwiązaniem są zabiegi bariatryczne, które zmniejszają powierzchnię żołądka, a co za tym idzie łaknienie i ilość spożywanych pokarmów. Pacjent w równomiernym tempie chudnie i wraca do formy.

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia proponujemy spotkanie z lekarzem bariatrą, psychologiem, dietetykiem i lekarzem internistą. Poszukają oni przyczyn, które doprowadziły do zgromadzenia zbędnych kilogramów, ocenią aktualny stan zdrowia, a następnie wspólnie po konsultacji, zaproponują właściwe postępowanie

Poradnia bariatrii w Łodzi specjalizuje się w:

  • diagnostyce i leczeniu otyłości,
  • kwalifikowaniu do zabiegów operacyjnych zmniejszenia żołądka.

Dlaczego warto wybrać bariatrę w Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji - w tym dietetyków, psychologów i gastrologów - co gwarantuje lepsze wyniki terapii.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwsza wizytą nie musisz wykonywać żadnych badań. Jeżeli jednak dysponujesz aktualnymi wynikami badań podstawowych, zabierz je ze sobą. Warto przed spotkaniem przygotować odpowiedzi na pytania dotyczące przebytych chorób, czy stylu życia. Pomoże Ci w tym nasza Lista pytań do lekarza, którą możesz pobrać z naszej strony (patrz: Pliki do pobrania). Wartościową informacją będzie dla lekarza uzupełniany przez kilka dni Dzienniczek dietetyczny (patrz: Pliki do pobrania).

Przeciwwskazaniem są poważne schorzenia układu oddechowego, krążenia i nerek, a także zaburzenia psychiczne i uzależnienia. W każdym przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Czasem, mimo ograniczeń warto podjąć ryzyko, jeżeli wyleczenie otyłości może zmniejszyć dolegliwości pacjenta.

Poradnik

Bariatria - na czym polega leczenie dużej nadwagi?

Bariatria jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci oraz dorosłych.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak