Poradnia bariatriiSiedzący tryb życia i praktycznie nieograniczony dostęp do artykułów spożywczych zawierających dużą ilość cukru i tłuszczu powoduje, że społeczeństwo ma coraz większy problem z otyłością. Dieta nie we wszystkich przypadkach się sprawdza, a przy otyłości olbrzymiej (BMI powyżej 40) ograniczenie masy ciała to konieczność, jeśli pragnie się zachować zdrowie. Rozwiązaniem są zabiegi bariatryczne, które zmniejszają powierzchnię żołądka, a co za tym idzie łaknienie i ilość spożywanych pokarmów. Pacjent w równomiernym tempie chudnie i wraca do formy.

Nasza poradnia przyjmuje pacjentów dorosłych. Specjalizujemy się w:

  • diagnostyce i leczeniu otyłości,
  • kwalifikowaniu do zabiegów.

Dlaczego warto wybrać Salve Medica:

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG).  W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie:
42 254 64 00
lub skorzystaj z możliwości

Nasz zespół

lek. med.
Chirurgia ogólna, bariatria

Najczęściej zadawane pytania

Przed pierwsza wizytą nie musisz wykonywać żadnych badań. Jeżeli jednak dysponujesz aktualnymi wynikami badań podstawowych, zabierz je ze sobą. Warto przed spotkaniem przygotować odpowiedzi na pytania dotyczące przebytych chorób, czy stylu życia. Pomoże Ci w tym nasza Lista pytań do lekarza, którą możesz pobrać z naszej strony (patrz: Pliki do pobrania). Wartościową informacją będzie dla lekarza uzupełniany przez kilka dni Dzienniczek dietetyczny (patrz: Pliki do pobrania).

Przeciwwskazaniem są poważne schorzenia układu oddechowego, krążenia i nerek, a także zaburzenia psychiczne i uzależnienia. W każdym przypadku należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Czasem, mimo ograniczeń warto podjąć ryzyko, jeżeli wyleczenie otyłości może zmniejszyć dolegliwości pacjenta.