Biopsja jąder micro Tese

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy przeprowadza się biopsję jąder micro TESE?

Biopsja jąder micro TESE (ang. testicular sperm extration) to pozyskiwanie plemników bezpośrednio z jądra. Przeprowadza się ją w przypadku, gdy u mężczyzny zdiagnozowano zaburzenia wytwarzania plemników, np. azoospermię, niewydolność jąder, wrodzony brak nasieniowodów, całkowitą nekrozoospermię czy nieudaną rekonstrukcję nasieniowodów po wazektomii. Nawet przy tego typu wskazaniach mężczyzna posiada w jądrach  ogniska wytwarzania plemników. Biopsja umożliwia wyodrębnić plemniki i wykorzystać je do sztucznego zapłodnienia partnerki.

Jak przebiega biopsja jąder micro TESE?

Zabieg biopsji jąder wykonywany jest w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje nacięcie worka  mosznowego, a następnie szuka przy pomocy mikroskopu operacyjnego kanalików nasiennych o większej średnicy, w których wytwarzane są plemniki. Jądro zazwyczaj zostaje wtedy uwolnione z moszny, co pomaga uniknąć uszkodzenia przyległych struktur anatomicznych. Po pobraniu kanalików nasiennych embriolog wyodrębnia plemniki zdolne do zapłodnienia komórki jajowej. Wyizolowane plemniki mogą być wykorzystane do procedury in vitro.

Mikrooperacja metodą TESE umożliwia pobranie mniejszej ilości tkanki oraz lepszą identyfikację naczyń krwionośnych w obrębie jądra. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko powikłań. Zabieg trwa ok. 2-3 godz. W szpitalu należy pozostać do 12 godzin po zabiegu.

Pacjencie pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Przygotuj się

W dniu zabiegu

Przyjdź ok. 2 godzin wcześniej by skonsultować się z anestezjologiem.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Po zabiegu pacjent może opuścić szpital już po 2-3 godzinach. Powrót do codziennych aktywności jest szybki – już następnego dnia można wrócić do pracy, jeśli nie jest to praca fizyczna. W przeciwnym wypadku zazwyczaj stosuje się zwolnienie lekarskie na 5 do 7 dni. Pierwsze kilka dni po biopsji mężczyzna może odczuwać dyskomfort – pomagają wtedy okłady z lodu.  

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Po zabiegu można jeszcze przez kilka dni odczuwać dyskomfort. Pomagają dostępne bez recepty leki przeciwbólowe oraz okłady z lodu.

Zazwyczaj do 3 godzin, chociaż w niektórych przypadkach lekarz może zostawić pacjenta na obserwacji na kilka dni.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak