Biopsja piersi mammotomiczna - usuwanie niezłośliwych zmian

dorosly_18.png
Dorosły
zabiegi2.png
lekarz zabieg

Opis usługi
dorosly_18.png
Dorosły
zabiegi2.png
lekarz zabieg

Biopsja mammotomiczna (mammotomia) jest nowoczesną, precyzyjną i mało inwazyjną metodą usuwania zmian w piersiach o średnicy nieprzekraczającej 2 cm.
W Salve Medica dostępna jest w ramach usługi komercyjnej polegającej na usunięciu zmian niezłośliwych oraz Poradni Onkologicznej na NFZ jako badanie diagnostyczne w przypadku podejrzenia zmian złośliwych. (czytaj więcej)

Co to jest biopsja mammotomiczna?

Biopsja mammotomiczna pozwala w krótkim czasie i z wykonaniem tylko jednego nakłucia usunąć w całości niezłośłiwą zmianę.

Dzięki ograniczonej ingerencji zabiegowej Pacjentki unikają hospitalizacji i długotrwałej rekonwalescencji, a także nieestetycznych szwów, blizn i deformacji piersi.

Zalety usunięcia zmiany niezłośliwej w biopsji mammotomicznej:

  • bezpolesna i wysoce komfortowa,
  • mało inwazyjna,
  • brak cięć, szwów, blizn,
  • brak hospitalizacji i uciążliwej rekonwalescencji,
  • krótki czas trwania 10-15 min,
  • usunięcie zmiany w piersi podczas jednego zabiegu.

Jak przebiega usunięcia zmiany niezłośliwej?

Biopsję mammotomiczną wykonuje się w trybie ambulatoryjnym. Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna u lekarza chirurga onkologa. Mammotomia trwa 15-20 minut i przebiega w znieczuleniu miejscowym.

Badanie rozpoczyna się od wykonania nakłucia przy pomocy bardzo cienkiej igły biopsyjnej o średnicy 2-3 mm. Mammotomię wykonuje się pod kontrolą USG, co umożliwia precyzyjne namierzenie oraz usunięcie zmiany z zachowaniem marginesu bezpieczeństwa. Po wykonaniu biopsji Pacjentka może od razu wrócić do domu.

Wskazania do usunięcia zmiany niezłośliwej za pomocą biopsji mammotomicznej:

  • zmiany łagodne BI-RADS 2 do 2 cm (gruczolakowłókniak),
  • zwyrodnienia wielotorbielowate,
  • przeciwwskazania do operacji,
  • przygotowanie do ciąży.

Przygotuj się

3 tygodnie przed zabiegiem

Umów się na wizytę kwalifikacyjną u lekarza chirurga onkologa, który wykona USG piersi z ewentualną biopsją gruboigłową w celu wykluczenia zmiany złośliwej.

dzień przed zabiegiem

Do biopsji mammotomicznej nie musisz się specjalnie przygotowywać.

w dniu zabiegu

Do rejestracji będziesz potrzebować dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Poinformuj lekarza o ewentualnych problemach z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz stosowanych lekach przeciwzakrzepowych.

W dniu badania zdecyduj się na wygodne ubranie. Po wykonaniu biopsji, pierś może być tkliwa. Warto też wybrać ubiór, który zapewni komfort i pozwoli Ci rozebrać się od pasa w górę.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wykonane wcześniej badanie mammograficzne, USG piersi oraz aktualny wynik biopsji gruboigłowej (by wykluczyć podejrzenie zmiany złośliwej).

Więcej o usłudze

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do wykonania biopsji mammotomicznej to m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, aktywne infekcje ogólnoustrojowe, zmiany zapalne w obszarze zabiegowym, problemy immunologiczne.

Czy biopsja mammotomiczna boli?

Biopsja mammotomiczna przebiega w sposób komfortowy. Pacjentki po mammotomiii zgodnie przyznają, że poza lekkim uczuciem podczas znieczulenia, nie odczuwały bólu.

Cennik

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak