Biopsja tarczycy

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Biopsja tarczycy pomaga określić charakter zmian (guzków) wykrytych podczas badania USG tarczycy. Dostarcza materiał do badania mikroskopowego, które ma za zadanie wykluczyć lub potwierdzić nowotwór czy stany zapalne. Zabieg wykonywany jest cienką igłą, grubości od 0,4-0,6 mm i może również służyć opróżnieniu torbieli tarczycy z płynu.

Lekarz przed przeprowadzeniem biopsji przeprowadzi wywiad na temat historii choroby i chorób współistniejących np. alergii czy problemach z krzepliwością krwi. Podczas zabiegu przy pomocy USG znajdzie zmianę, a następnie wprowadzi w nią igłę i pobierze materiał.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Pół godziny przed biopsją nie jedz i nie pij.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenie biopsji jako metody diagnostycznej, należą do nich:

  • niewyrównane zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skazę krwotoczną,
  • obecność ropnych zmian na skórze w miejscu planowanego nakłucia.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 30 -40 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak