Biopsja tkanek miękkich

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Biopsję tkanek miękkich wykonuje się pod kontrolą USG i w zależności od grubości użytej igły dzieli się na cienko- i gruboigłową. Pobrany materiał oceniany jest pod mikroskopem pod kątem występowania zmian zapalnych i komórek nowotworowych.

Biopsja cienkoigłowa (BAC) jest mniej inwazyjna i polega na pobraniu fragmentu zmienionej tkanki za pomocą cienkiej igły (0,6-0,7 mm). Zabieg trwa krótko i jest mało uciążliwy dla pacjenta.

Podczas biopsji gruboigłowej (BG) przy pomocy grubej igły otrzymuje się fragment tkanki o kształcie walca, który poddaje się badaniu histopatologicznemu. Dzięki zabiegowi możliwa jest ocena budowy i struktury całej pobranej tkanki, wykluczenie lub rozpoznanie choroby nowotworowej oraz jej dokładny rodzaj i stopień zaawansowania.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Pół godziny przed biopsją nie jedz i nie pij.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenie biopsji jako metody diagnostycznej, należą do nich:

  • niewyrównane zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skazę krwotoczną,
  • obecność ropnych zmian na skórze w miejscu planowanego nakłucia.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa 30 -40 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak