Korekcja powiek


Opis usługi
Skierowanie
Zabieg


Opadnie powiek jest indywidualne u każdego człowieka. Występowanie nadmiaru skóry zazwyczaj widoczne jest bardziej na powiekach górnych. Często taki nadmiar skóry nie tylko stanowi problem przy nakładaniu makijażu, ale stanowi istotną dysfunkcję dla narządu wzroku. Mięśnie oka stają się zmęczone ciągłą pracą unoszenia powiek i otwierania szpary powiekowej. Dodatkowo używanie mięśni czoła do podtrzymywania powiek sprzyja występowaniu bólu głowy, a także kształtuje dodatkowe linie zmarszczek. Czytanie staje się uciążliwe, a codzienne czynności mogą przynosić uczucie zmęczenia pojawiające się „znikąd”.
Czym jest blefaroplastyka?
Blefaroplastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i nagromadzonego tłuszczu dzięki czemu twarz nabiera młodzieńczego i wypoczętego wyglądu, a powieki nie ograniczają pola widzenia. Znika uczucie zmęczenie oka, poszerza się ograniczone wcześniej pole widzenia, ustępują przeciążeniowe bóle głowy. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest:
- wiszące powieki górne, które mocno ograniczają pole widzenia,
- opuchnięta górna powieka,
- wiotka skóra,
- „worki” pod oczami.
Wskazania do korekcji powiek
- Medyczne: opadanie nadmiaru skóry powieki z ograniczeniem pola widzenia, niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, bóle głowy wynikające z nadmiaru skóry powiek, zmęczenie i uczucie ciężkości powiek wywołane ich nadmierną wiotkością
- Estetyczne: poprawa wyglądu powiek, trudności w nakładaniu makijażu
Jak przebiega zabieg blefaroplastyki powiek?
Podczas zabiegu lekarz stosuje znieczulenie miejscowe i przechodzi do wykonania cięcia w załamaniu powieki górnej lub poniżej brzegu powieki dolnej. Usuwa tłuszcz znajdujący się pod przegrodą oczodołową i pod mięśniem okrężnym oka oraz zwiotczałą skórę. Dzięki precyzyjnemu nacięciu blizna powstała w wyniku operacji pozostaje niewidoczna.
Po zakończonej zabiegu można bez problemu wrócić do domu.
Szwy usuwane są już kilka dni po zabiegu, a do pracy można wrócić już tydzień później. Efekt korekty powiek utrzymuje się nawet przez kilkanaście lat.
Przygotuj się
Więcej o usłudze
Przeciwskazania do wykonania zabiegu:
- ciężkie choroby internistyczne (np. niewyrównane nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, cukrzyca, niewydolność wątroby),
- zaburzenia krzepnięcia,
- aktywne zakażania drobnoustrojami (bakterie, wirusy, grzybice),
- ciąża i okres karmienia piersią,
- infekcje wirusowe lub bakteryjne,
- tendencje do tworzenia bliznowców,
- złe wyniki badań krwi,
- choroby nowotworowe,
- choroby psychiczne.
Cennik
Nasz zespół
Najczęściej zadawane pytania
Zabieg trwa koło godziny.
Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym.
W dniu zabiegu zalecamy odpoczynek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jednakże ze względu na okolicę operowaną, należy poprosić osobę trzecią o zawiezienie do domu. Zazwyczaj ustąpienie znieczulenia jest niezauważalne dla pacjenta. Czasami niektórzy pacjenci podają nieznaczne uczucie dyskomfortu w tej okolicy. Po zabiegu, w celu zabezpieczenia przed nadkażeniem, zazwyczaj nakładana jest maść zabezpieczająca, wzmaga ona dodatkowo i przyspiesza proces gojenia. Częstym działaniem niepożądanym zabiegu jest wystąpienie zasinień i obrzęków wokół oczu, które ustępują w ciągu kilku, kilkunastu dniu.
W trakcie zabiegu zakładane są również szwy, które są zdejmowane z reguły po 5-7 dniach.