Korekcja powiek

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opadnie powiek jest indywidualne u każdego człowieka. Występowanie nadmiaru skóry zazwyczaj widoczne jest bardziej na powiekach górnych. Często taki nadmiar skóry nie tylko stanowi problem przy nakładaniu makijażu, ale stanowi istotną dysfunkcję dla narządu wzroku. Mięśnie oka stają się zmęczone ciągłą pracą unoszenia powiek i otwierania szpary powiekowej. Dodatkowo używanie mięśni czoła do podtrzymywania powiek sprzyja występowaniu bólu głowy, a także kształtuje dodatkowe linie zmarszczek. Czytanie staje się uciążliwe, a codzienne czynności mogą przynosić uczucie zmęczenia pojawiające się „znikąd”.

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i nagromadzonego tłuszczu dzięki czemu  twarz nabiera młodzieńczego i wypoczętego wyglądu, a powieki nie ograniczają pola widzenia. Znika uczucie zmęczenie oka, poszerza się ograniczone wcześniej pole widzenia, ustępują przeciążeniowe bóle głowy. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest:

 • wiszące powieki górne, które mocno ograniczają pole widzenia,
 • opuchnięta górna powieka,
 • wiotka skóra,
 • „worki” pod oczami.

Wskazania do korekcji powiek

 • Medyczne: opadanie nadmiaru skóry powieki z ograniczeniem pola widzenia, niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, bóle głowy wynikające z nadmiaru skóry powiek, zmęczenie i uczucie ciężkości powiek wywołane ich nadmierną wiotkością
 • Estetyczne: poprawa wyglądu powiek, trudności w nakładaniu makijażu

Jak przebiega zabieg blefaroplastyki powiek?

Podczas zabiegu lekarz stosuje znieczulenie miejscowe i przechodzi do wykonania cięcia w załamaniu powieki  górnej lub poniżej brzegu powieki dolnej. Usuwa tłuszcz znajdujący się pod przegrodą oczodołową i pod mięśniem okrężnym oka oraz zwiotczałą skórę. Dzięki precyzyjnemu nacięciu blizna powstała w wyniku operacji pozostaje niewidoczna.

Po zakończonej zabiegu można bez problemu wrócić do domu.

Szwy usuwane są już kilka dni po zabiegu, a do pracy można wrócić już tydzień później. Efekt korekty powiek utrzymuje się nawet przez kilkanaście lat.

Przygotuj się

Przed zabiegiem

Skonsultuj się z lekarzem kwalifikującym do zabiegu, przekaże Ci szczegółowe informacje jak się do niego przygotować.

Wykonaj badania krwi: morfologię z rozmazem, czynniki krzepnięcia krwi (APTT/INR), poziom elektrolitów (Na-sód, K-potas).

W dniu zabiegu

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciężkie choroby internistyczne (np. niewyrównane nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, cukrzyca, niewydolność wątroby),
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • aktywne zakażania drobnoustrojami (bakterie, wirusy, grzybice),
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • tendencje do tworzenia bliznowców,
 • złe wyniki badań krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby psychiczne.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa koło godziny. 

Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym.

W dniu zabiegu zalecamy odpoczynek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jednakże ze względu na okolicę operowaną, należy poprosić osobę trzecią o zawiezienie do domu. Zazwyczaj ustąpienie znieczulenia jest niezauważalne dla pacjenta. Czasami niektórzy pacjenci podają nieznaczne uczucie dyskomfortu w tej okolicy. Po zabiegu, w celu zabezpieczenia przed nadkażeniem, zazwyczaj nakładana jest maść zabezpieczająca, wzmaga ona dodatkowo i przyspiesza proces gojenia. Częstym działaniem niepożądanym zabiegu jest wystąpienie zasinień i obrzęków wokół oczu, które ustępują w ciągu kilku, kilkunastu dniu.

W trakcie zabiegu zakładane są również szwy, które są zdejmowane z reguły po 5-7 dniach.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak