wróć do listy wpisów lista wpisów

Amazonki Łódź Centrum

Fundacja Amazonki Łódź Centrum, popularyzuje wiedzę dotyczącą wczesnego wykrywania raka piersi, uczy samobadania piersi oraz zachęca do badań profilaktycznych. Jest organizatorem wielu akcji profilaktycznych, min.:

Wygwizdać raka - mam wiedzę, badam się

Członkinie Fundacji Amazonki Łódź Centrum oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką profilaktyki raka piersi raz w roku spotykają się, żeby „Wygwizdać raka”. Tematem spotkania jest profilaktyka, wczesne wykrywanie raka i wsparcie jakie Stowarzyszenie może oferować w przypadku negatywnej diagnozy. Dzięki współpracy z lekarzami Salve Medica uczestniczki spotkania mają możliwość wypełnienia ankiet, które klasyfikują do badań genetycznych w kierunku raka piersi i jajnika.

Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Nasze wspaniałe Amazonki wykonały na szydełku małe dzieła sztuki, ośmiorniczki dla wcześniaków.
Dlaczego akurat ośmiorniczki? Ich macki przypominają pępowinę, a pępowina to dla noworodków poczucie bezpieczeństwa, które wynoszą z brzucha mamy. To piękny, bezinteresowny gest, który wspieramy całym sercem.

Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum

Warsztaty makijażu

Choroba onkologiczna wpływa na kobiety wielowymiarowo – odbiera zdrowie, ale także pewność siebie. W wyniku raka piersi pacjentki często muszą poddać się usunięciu piersi, a po naświetlaniach tracą włosy. To trudny moment terapii, który może powodować ogromny spadek nastroju. A pozytywne nastawienie jest przecież w chorobie onkologicznej niezwykle ważne!

Fundacja Amazonki Łódź Centrum od lat wspiera pacjentki onkologiczne, nie zapominając o tak ważnym aspekcie leczenia, jakim jest dobre samopoczucie. Tym razem Amazonki zaprosiły do Salve Medica młode makijażystki i zorganizowały sesję zdjęciową. Panie uczestniczące w wydarzeniu wyglądały w nowym wydaniu przepięknie, tym bardziej, że uśmiech nie znikał im z twarzy!
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Serce od serca

Podczas akcji "Serce od serca" Amazonki uszyły 300 poduszek rehabilitacyjnych dla kobiet po mastektomii piersi. Poduszka zapobiega powstawaniu obrzęków limfatycznych, zmniejsza napięcie barku i odciąża ramię.

Poduszki zostały wręczone pacjentkom Oddziału Chemioterapii i Onkologii Klinicznej Salve Medica.

Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum Amazonki Łódź Centrum

Kontakt do Amazonek z Fundacji Łódź Centrum:

tel.: 609 242 270

e-mail: amazonki.centrum@interia.pl

strona: www.amazonkicentrum.pl

Facebook: https://www.facebook.com/fundacjaamazonkilodzcentrum

Adres siedziby: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź