wróć do listy wpisów lista wpisów

IN VITRO TO HIT! 100 bezpłatnych procedur in vitro!

Z dumą ogłaszamy, że Klinika Płodności Salve Medica w Łodzi dołączyła do programu "In Vitro To Hit" – 100 bezpłatnych procedur in vitro dla par.

IN VITRO TO HIT! 100 bezpłatnych procedur in vitro!

Inicjatywa akcji powstała po skandalu wokół treści podręcznika HiT i raniących wypowiedziach na temat dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro. Kamil Mieszczankowski, znany w social mediach pod pseudonimem Bezczelny Lewak, założył zbiórkę na pozew przeciwko twórcom podręcznika. Zamiast planowanych 30.000 zł, Pan Kamil zebrał aż 330.000 zł, z których 250.000 zł postanowił przeznaczyć na program finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro.

Ułożeniem programu dofinansowania zajęło się Stowarzyszenia "Nasz Bocian", które zaprosiło do współpracy najlepsze ośrodki leczenia niepłodności w Polsce, które podwoiły zebraną przez Pana Kamila kwotę.

Kto może przystąpić do programu IN VITRO TO HIT?

100 procedur to dużo, ale znacznie za mało, aby pomóc wszystkim. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym parom, które naszej pomocy potrzebują najbardziej. Najważniejsze kryteria kwalifikacji do programu to:

  • wiek kobiety między 20 - 42 lat (w/g rocznika urodzenia)
  • medyczne wskazania do zabiegu in vitro
  • brak dzieci w obecnym związku
  • zamieszkanie w gminie/powiecie który nie oferuje programu wsparcia in vitro
  • nieuczestniczenie w żadnym publicznym programie finansowania in vitro, w dniu złożenia wniosku
  • wspólny dochód obojga partnerów do 12 000 zł brutto (zgodnie z danymi z formularza/formularzy PIT za rok rozliczeniowy 2022)
  • zgoda na samodzielne pokrycie kosztów, których nie obejmuje nasz program (np. koszt wizyty kwalifikacyjnej, koszt leków oraz inne, wymienione w regulaminie)

Jak zgłosić się do programu IN VITRO TO HIT

Pary zainteresowane skorzystaniem z jednego ze 100 bezpłatnych zabiegów in vitro zapraszamy na stronę internetową programu, gdzie znajduje się szczegółowy regulamin oraz formularz kwalifikacyjny - https://bit.ly/41xBFos

Formularz będzie aktywny od 20 kwietnia.