wróć do listy wpisów lista wpisów

Mamy pierwszego w Polsce robota chirurgicznego Versius

23 sierpnia w Centrum Medycznym Salve Medica odbyła się konferencja prasowa dotycząca zakupu pierwszego w Polsce robota chirurgicznego Versius®.

Jako pierwszy ośrodek w Polsce podpisaliśmy umowę z globalną firmą działającą w branży robotyki chirurgicznej CMR Surgical na zakup robota chirurgicznego nowej generacji Versius®, służącego do wykonywania zabiegów chirurgii minimalnie inwazyjnej. Dzięki zakupionemu robotowi chirurgicznemu, Pacjenci i lekarze uzyskają dostęp do nowoczesnego i innowacyjnego rozwiązania, które umożliwia przeprowadzanie operacji z minimalną ingerencją w ciało człowieka.

Konferencja prasowa rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości i przemówieniami: Pani Agnieszki Sobkiewicz Członka Zarządu oraz Dyrektor Zarządzającej Centrum Medycznym Salve Medica, Pani Hanny Zdanowskiej Prezydent Miasta Łodzi, Pani Eweliny Barylskiej Dyrektor Szpitala Salve Medica, Pana Mark Slack Współzałożyciela i Wiceprezesa ds. Medycznych CMR Surgical oraz Pana Zbigniewa Zinkiewicza Dyrektora Medico Systems.

Agnieszka Sobkiewicz Dyrektor Zarządzająca Salve Medica Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi Ewelina Barylska Dyrektor Szpitala Salve Medica
Mark Slack CMR Surgical Zbigniew Zinkiewicz Medico Systems Robot Chirurgiczny Versius

Pierwszy w Polsce ośrodek referencyjny

Salve Medica zostało również pierwszym polskim ośrodkiem referencyjnym, w którym prezentowany będzie robot Versius® i gdzie szkolić się będą chirurdzy nie tylko z Polski, ale i z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Nowo zakupiony robot chirurgiczny Versius® zapewni najwyższej jakości pomoc technologiczną lekarzom i zespołom medycznym w Szpitalu Salve Medica. Dla Pacjentów operacje robotem Versius® będą wiązały się z wieloma korzyściami w porównaniu z chirurgią otwartą, takimi jak szybszy czas powrotu do zdrowia i lepsze rezultaty leczenia pacjenta.
W Salve Medica planowane jest wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem systemu Versius® w takich dziedzinach jak chirurgia ogólna, ginekologia, a także urologia.