wróć do listy wpisów lista wpisów

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Co roku, 4. lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. To okazja, aby wyrazić solidarność z osobami chorymi onkologicznie, a także porozmawiać o diagnostyce i leczeniu przeciwnowotworowym. Im większa świadomość społeczeństwa, tym mniej chorób nowotworowych. Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem obchodzimy również w Salve Medica!

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. W tym samym czasie rządy wielu państw świata (w tym Polska) zobowiązały się do stworzenia programów zdrowotnych, które koncentrują się na profilaktyce chorób nowotworowych.

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem organizowane są akcje, których celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat chorób nowotworowych – ich objawów, profilaktyki, diagnostyki i metod leczenia. Na całym świecie odbywają się konferencje, debaty i dyskusje z udziałem ekspertów, Pacjentów i studentów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem przypominamy, jak wygląda diagnostyka i leczenie onkologiczne w Salve Medica w Łodzi.

Diagnostyka onkologiczna

W Salve Medica w Łodzi funkcjonuje Poradnia Onkologiczna dla dzieci i dorosłych. W naszej placówce Pacjenci mogą liczyć na kompleksową obsługę. W jednym miejscu zapewniamy poradnie lekarzy specjalistów i badania diagnostyczne (m.in. mammografię, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, testy genetyczne, biopsję) niezbędne w procesie rozpoznawania nowotworów.

W Salve Medica oferujemy również bezpłatne badania profilaktyczne. Do prowadzonych przez nas programów zdrowotnych należą m.in.:

Pacjenci mogą wykonać w Salve Medica bezpłatne: USG piersi, mammografię, USG jąder, USG prostaty oraz dermatoskopię.

Leczenie onkologiczne w Salve Medica w Łodzi

Leczenie onkologiczne w Salve Medica w Łodzi jest indywidualnie dopasowane do każdego Pacjenta. W naszej placówce terapię przeciwnowotworową prowadzimy bezpłatnie (w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia) lub odpłatnie.

Chemioterapia

Bezpłatna chemioterapia w Salve Medica oferowana jest w przypadku refundowanych leków. W pozostałych przypadkach istnieje możliwość przeprowadzenia terapii odpłatnie. Pomagamy również znaleźć inne metody leczenia (m.in. poprzez udział w badaniach klinicznych).

Chemioterapia w Salve Medica jest prowadzona w 3 trybach:

 • tryb ambulatoryjny,
 • tryb jednodniowy,
 • tryb hospitalizacyjny.

Leki przeciwnowotworowe podajemy w formie kroplówek, doustnych tabletek oraz iniekcji podskórnych lub domięśniowych. Pacjentów kwalifikujących się do chemioterapii zapraszamy na konsultację onkologiczną w Salve Medica.

Programy Lekowe

W Salve Medica Pacjenci onkologiczni mogą skorzystać z bezpłatnych programów lekowych. To nowoczesne terapie z zastosowaniem innowacyjnych leków.

Bezpłatne programy lekowe w Salve Medica prowadzone są w leczeniu:

 • raka piersi,
 • raka płuc,
 • raka jajnika,
 • raka szyjki macicy,
 • raka nerki,
 • raka prostaty,
 • raka jelit,
 • czerniaka.

Do programu lekowego kwalifikują się Pacjenci, którzy spełniają kryteria Ministerstwa Zdrowia.

Chirurgia onkologiczna

W Salve Medica oferujemy również zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej. Specjalizujemy się w usuwaniu nowotworów, a także wykonywaniu biopsji. Nasz blok operacyjny jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt:

Zastosowanie robotów w chirurgii onkologicznej zapewnia wysoką precyzję w usuwaniu tkanek nowotworowych. Wiąże się także z mniejszym bólem, mniejszym ryzykiem powikłań pooperacyjnych i szybszą rekonwalescencją.

Badania kliniczne

Pacjenci onkologiczni często mają do dyspozycji jedynie terapie, które przez wiele lat nie uległy zmianie lub takie, które są bardzo kosztowne i wiążą się z przykrymi efektami ubocznymi. W takich sytuacjach jedyną szansą na nowoczesne leczenie są badania kliniczne.

W Salve Medica prowadzimy aktualnie dwa programy onkologiczne badań klinicznych:

Wizyty lekarskie i badania diagnostyczne związane z badaniami klinicznymi, oraz leki są całkowicie bezpłatne. Zwracamy również koszt transportu do ośrodka.

Czerniak

Salve Medica prowadzi program profilaktyki nowotworów skóry. W jego ramach Pacjenci uczą się samokontroli oraz wyrabiają w sobie nawyk rutynowej kontroli u lekarza POZ i dermatologa w aspekcie profilaktyki długoterminowej.

Żyć zdrowo - program profilaktyki nowotworów skóry w województwie łódzkim.

Należy pamiętać, że czerniak jest nowotworem wyleczalnym we wczesnym stadium rozwoju. Warunkiem wyleczalności jest wczesne wykrycie nowotworu i jego szybkie wycięcie, dlatego też tak ważna jest profilaktyka czerniaka.

Leczenie onkologiczne w Salve Medica w Łodzi prowadzone jest przez doświadczony zespół medyczny. Warto jednak pamiętać, że terapia przeciwnowotworowa ma największe szanse na powodzenie, gdy choroba zostanie wykryta na wczesnym etapie. Niech Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem będzie okazją do zadbania o zdrowie!