wróć do listy wpisów lista wpisów

Nowa, komfortowa przestrzeń dla Pacjentów

Nowa, komfortowa przestrzeń dla Pacjentów w łódzkim Centrum Medycznym Salve Medica

Po trwającej rok rozbudowie, łódzkie Centrum Medyczne Salve Medica otwiera nową inwestycję. Zlokalizowano w niej przestrzeń badań klinicznych, dwa nowoczesne oddziały onkologiczne, gabinety diagnostyczno-zabiegowe oraz lekarskie. Nowe skrzydło pozwoli skrócić kolejki do lekarzy i poprawi komfort Pacjentów, a także zapewni intensywny rozwój prac badawczych w Salve Medica.

Inwestycja powstała przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (w ramach wsparcia usług w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych) reprezentującej Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Nowe skrzydło Salve Medica zapewni nowoczesną, przestrzeń dla Działu Badań Klinicznych, a także pozwoli na sprawną obsługę większej ilości Pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Szpitala Onkologicznego.

Na parterze zlokalizowana jest przestronna rejestracja, która dzięki większej liczbie stanowisk przyspieszy i usprawni obsługę Pacjentów, 4 gabinety lekarzy POZ, gabinet diagnostyczno-zabiegowy oraz przestrzeń badań klinicznych. Na pierwszym piętrze powstały 2 oddziały onkologiczne z 4 gabinetami lekarskimi. Na oddziałach Pacjenci będą mieli do dyspozycji nowocześnie wyposażone, kameralne, 3-łóżkowe sale z telewizorami oraz łazienkami, 17 wygodnych foteli do chemioterapii, a także salę odpoczynku, w której zrelaksują się po wizytach i zabiegach. Atutem jest to, że gabinety lekarzy onkologów, punkt pobrań oraz oddział są od teraz zlokalizowane w jednej przestrzeni, co uprości ścieżkę Pacjenta w szpitalu. Do dyspozycji Pacjentów będzie również przestrzeń wspólna z salą telewizyjną, biblioteczką oraz aneksem kuchennym.

W kolejnym etapie w nowej inwestycji do użytku zostanie oddane bistro, w którym Pacjenci będą mogli w przyjemnych, komfortowych warunkach spotykać się z bliskimi, sala zabaw dla dzieci dedykowana najmłodszym Pacjentom gabinetów lekarskich, a także pomieszczenia biurowo-administracyjne. Nowa inwestycja ma powierzchnię ponad 1500 metrów kwadratowych.

Tablica informacyjna Salve Medica

Wejście główne znajduje się teraz od strony ulicy Morgowej z poziomu parkingu dla Pacjentów.

Na parterze nowego skrzydła zlokalizowana jest:

  • rejestracja główna, która dzięki większej liczbie stanowisk przyspieszy i usprawni obsługę Pacjentów,
  • 4 gabinety lekarzy POZ,
  • przestrzeń badań klinicznych,
  • punkt szczepień na COVID-19,
  • gabinet pielęgniarski.

Na pierwszym piętrze powstały:

  • rejestracja onkologiczna,
  • 2 oddziały szpitalne z 4 gabinetami lekarskimi.

Zmieniła się numeracja pięter i gabinetów.

W kolejnym etapie, w nowej inwestycji do użytku zostanie oddane bistro, sala zabaw dla dzieci dedykowana najmłodszym Pacjentom, a także gabinety Kliniki Dermatologic na 4 piętrze.