wróć do listy wpisów lista wpisów

Najlepszy prezent dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zastanawiacie się, czym 21. i 22. stycznia obdarować ukochanych Dziadków, niech będzie to Pakiet Badań dla Seniora, densytometria lub wizyta geriatryczna. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Troska o nie, to najlepszy ze wszystkich prezentów!

Prezent dla Babci i Dziadka w Salve Medica

Troska o zdrowie bliskich jest najlepszym dowodem miłości, szacunku i uznania. Warto okazać ją Dziadkom w dniu ich święta. Pod koniec stycznia wyślij Babcię i Dziadka na badania przesiewowe lub konsultację specjalistyczną. W ten sposób pokażesz im, jak bardzo są dla Ciebie ważni i sprawisz, że poczują się znacznie lepiej. W naszej ofercie znajdziesz prezent dla Babci i Dziadka już od 129 zł. To między innymi:

Voucher dla Babci i Dziadka

Pakiet Badań dla Seniora

Obejmuje najważniejsze badania przesiewowe dla osób po 60. roku życia (badanie ogólne moczu, morfologię, OB, CRP, próby wątrobowe, TSH, poziom magnezu, potasu i żelaza, stężenie witamin B12 i D3 i in.). Zawarte w nim badania Seniorzy powinni wykonywać raz w roku. Dzięki nim monitorują swój stan zdrowia, kontrolują przebieg istniejących chorób, a także chronią przed tymi, na które są narażeni. To między innymi cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, osteoporoza, ale też Alzheimera, Parkinsona oraz nowotwory. Pomożesz uchronić przed nimi swoich Dziadków, przypominając im o potrzebie samokontroli. Sprezentuj Babci i Dziadkowi wybrany Pakiet Badań dla Seniora, daj im szansę się przebadać i miej pewność, że są zdrowi i bezpieczni.

Densytometria

Jest jednym z najważniejszych badań obrazowych dla Seniorów. To badanie radiologiczne (RTG) określa gęstość mineralną kości i ma ważne miejsce w diagnostyce osteoporozy - cichej epidemii”. Osteoporoza jest powszechna i dotyka przede wszystkim kobiety w wieku postmenopauzalnym. Chorzy są narażeni na częstsze złamania kości i ich poważne konsekwencje (przewlekły ból, unieruchomienie, inwalidztwo, zakażenia, zatorowość płucną). W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim osoby 60+ z zaburzeniami endokrynnymi i chorobami reumatycznymi, ale też nałogowi palacze, pacjenci z nadwagą oraz długotrwale przyjmujący niektóre leki. Jeśli do tej grupy zaliczają się Twoi bliscy, najlepszym dla nich prezentem na Dzień Babci i Dziadka będzie właśnie densytometria. Z jej pomocą można szybko wykryć osteoporozę i w miarę możliwości jej zapobiec. Wysyłając Dziadków na dentysometrię, dbasz o ich zdrowie, sprawność i samodzielność.

Konsultacja z geriatrą

To również świetny prezent na Dzień Babci i Dziadka. W Salve Medica oferujemy bezpieczne wizyty w gabinecie oraz konsultacje telefoniczne ze specjalistą.
Geriatria to dział medycyny zajmującej się schorzeniami wieku podeszłego. Lekarz tej specjalizacji traktuje pacjenta holistycznie, całościowo. Nie ocenia pracy jednego narządu, lecz całego organizmu, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia pacjenta i wszystkie współwystępujące choroby. Zapisując Babcię i Dziadka na wizytę geriatryczną, stwarzasz im możliwości do skonsultowania wszelkich dolegliwości, z którymi się zmagają, a także zweryfikowania liczby i rodzaju przyjmowanych leków. To bardzo ważne! Chcąc zatroszczyć się o Dziadków, najlepiej jak potrafisz, po prostu umów ich do geriatry.

Wybierz jedną z usług Centrum Medycznego Salve Medica i podaruj Babci i Dziadkowi coś najcenniejszego - troskę o ich zdrowie oraz długie, spokojne życie. Jeśli masz pytania, zadzwoń: 42 254 64 84. Voucher podarunkowy kupisz w Salve Medica w Łodzi na ul. Szparagowej 10.

Wizytę lub badania dla Dziadków umówisz osobiście w Rejestracji Salve Medica lub telefonicznie: 42 254 64 84.