wróć do listy wpisów lista wpisów

Szczepienia na COVID: aktualizacja

Zapraszamy medyków na szczepienia grupy 0. Zgłoszenia można składać na adres mailowy: szczepienia@salvemedica.pl. Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. W celu ustalenia terminu szczepienia skontaktujemy się telefonicznie z każdą zgłoszoną osobą.

Aby przystąpić do szczepienia należy mieć wystawione skierowanie.

Szczepienia odbywają się w Salve Medica, na ul. Szparagowej 10.

Informujemy, że w Salve Medica wszystkie terminy szczepień przeciw COVID-19 zostały zajęte i obecnie nie prowadzimy dalszych zapisów. Dostępność terminów jest ściśle uzależniona od liczby szczepionek przeciw COVID-19, jakie otrzymujemy od Ministerstwa Zdrowia. Kolejne terminy szczepień będą na bieżąco udostępniane wraz z pojawieniem się kolejnych dostaw szczepionek. Obecnie nie posiadamy informacji kiedy otrzymamy kolejne dostawy preparatu.

Działamy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecnie nie wystawiamy skierowań na szczepienie dla grupy 1b  (osoby z chorobami przewlekłymi) z powodu zbyt krótkiego terminu ważności skierowań. Do czasu faktycznego szczepienia wystawione eskierowanie może stracić ważność. Oczekujemy na kolejne wytyczne i informacje ze strony Ministerstwa Zdrowia, które uregulują proces szczepień osób z chorobami przewlekłymi.


Komunikat Ministerstwa Zdrowia dot. szczepienia przeciw COVID-19 dla grupy 1b – chorzy przewlekle

Dla pacjentów z grupy 1b poddawanych mechanicznej wentylacji, onkologicznych oraz po transplantacji, punkt szczepień będzie miał możliwość wykorzystania wolnych miejsc w przypadku:

 • pacjentów którzy odwołali szczepienie,
 • zostali nie zakwalifikowani ze względów zdrowotnych,
 • w sytuacjach związanych z możliwością uzyskania dodatkowych dawek z użytkowanych fiolek.

Dla grupy 1b lekarze POZ nie wystawiają skierowań na szczepienie przeciw COVID-19.

Dodatkowo w przypadku pacjentów niemobilnych lekarz POZ może wystawić zaświadczenie o konieczności odbycia szczepienia w domu pacjenta, ze względu na ograniczoną mobilność ruchową. Należy dostarczyć skierowanie do punktu szczepień najpóźniej 2 dni przed planowany terminem szczepienia.

Do grupy 1b należą pacjenci chorzy przewlekle, którzy są:

 1. Dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek
  Pacjenci dializowani: rozpoczęcie szczepień od 16.03, szczepienia zostaną zrealizowane w stacjach dializ. E-skierowanie zostanie wystawione przez Ministerstwo na podstawie danych uzyskanych z NFZ.
 2. Poddawane przewlekłej wentylacji mechanicznej
  Pacjenci poddani mechanicznej wentylacji płuc E-skierowanie zostanie wystawione przez Ministerstwo na podstawie danych uzyskanych z NFZ.
 3. Z chorobą nowotworową, u których po dniu 31 grudnia 2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią lub po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzone jest leczenie immunosupresyjnedawane przewlekłej wentylacji mechanicznej.
  Rozpoczęcie szczepień po 22.03:
  a) Osoby urodzone przed 1951 r. – skierowania maja już wystawione automatycznie
  b) Osoby dorosłe urodzone po 1951 r.- E-skierowanie zostanie wystawione przez Ministerstwo na podstawie danych uzyskanych z NFZ dla wszystkich pacjentów. Na skierowaniu w polu komentarz będzie podana informacja, że pacjent jest w grupie 1b.
  Pacjenci onkologiczni powinni odbyć konsultacje z lekarzem prowadzącym przed zapisaniem się na szczepienie.
  Pacjenci onkologiczni hospitalizowani zostaną zaszczepieni w swoich szpitalach.
  Pacjenci w tej grupie, którzy są unieruchomieni i wymagają szczepienia w warunkach domowych będą mogli zostać zgłoszeni przez lekarzy prowadzących/lekarzy POZ do wyjazdowych punktów szczepień lub mobilnych zespołów szczepień.