wróć do listy wpisów lista wpisów

Zapraszamy na bezpłatne badania nasienia

TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny

Klinika Płodności Salve Medica po raz kolejny wspiera i bierze udział w kampanii organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Bocian pt. „TATA. NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO DLA MĘŻCZYZNY".

Niepłodność dotyka w równym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. Diagnostyka męskiej niepłodności to jeden z pierwszych kroków, który należy wykonać, gdy pojawia się problem z zajściem w ciążę. Przyczyny niepłodności u mężczyzn są różne, jednak najczęściej wynikają z osłabionych parametrów nasienia.

W czerwcu zapraszamy na:

  • 40 bezpłatnych badań nasienia*
  • wizytę andrologiczną pierwszorazową w promocyjnej cenie (-10%)**

* Akcja przeznaczona dla Panów, którzy nie korzystali wcześniej w naszej Klinice z diagnostyki niepłodności i są przed rozpoczęciem diagnostyki. Akcja trwa do czasu wykorzystania bezpłatnej puli badań.

** Promocja dla Panów, którzy skorzystali z bezpłatnych badań nasienia w ramach akcji „TATA”, zapisując się na wizytę andrologiczną pierwszorazową w czerwcu. Wizytę w promocyjnej cenie można zrealizować do końca sierpnia.

Badanie nasienia to pierwszy krok do oceny męskiej płodności. Ich wynik warto skonsultować od razu ze specjalistą, który w razie potrzeby, zleci dalszą diagnostykę. Więcej o badaniach nasienia.

Przygotowanie do badania nasienia

Właściwe przygotowanie do badania ma bezpośredni wpływ na wiarygodność otrzymanego wyniku. Pozwala to na wykonanie prawidłowego odczytu oraz oceny parametrów nasienia:

7 dni przed

Przynajmniej tydzień przed badaniem należy prowadzić zdrowy tryb życia, odstawić lub ograniczyć używki takie jak alkohol czy papierosy.

2-5 dni przed badaniem

Przed badaniem zaleca się zachowanie abstynencji seksualnej od 2 do 5 dni (nie można współżyć lub masturbować się).

Materiał może być pobrany w warunkach domowych. Należy zgłosić się najpierw do naszego embriologa lub seminologa, który dokładnie przekaże informacje jak właściwie się do tego przygotować.