wróć do listy wpisów lista wpisów

Poznaj Nas

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pacjentów oczekujących leczenia w standardzie wyższym, niż proponowany w ośrodkach publicznej ochrony zdrowia, dwaj lekarze postanowili stworzyć placówkę spełniającą ich oczekiwania. Tak w 1993 roku powstały Gabinety Salve. Pacjenci mogli skorzystać ze specjalistycznych usług medycznych i leczyć się przy zastosowaniu najnowszych technologii endoskopowych. Z doświadczeń zawodowych założycieli gabinetów wynikało, że coraz więcej par zaczęło mieć problemy z płodnością. Chcąc pomóc spełnić marzenia o rodzinie w 2002 roku rozszerzyli działalność o diagnostykę i leczenie niepłodności, która z czasem stała się jednym z działów Salve Medica. W 2002 roku dzięki zastosowaniu technik wspomaganego rozrodu, na świat przyszło pierwsze dziecko. W 2003 r. mogliśmy już poszczycić się 200 ciążami u par leczących się z powodu niepłodności.

Brak dostępności do badań profilaktycznych dla kobiet, w małych miejscowościach i chęć ich uświadamiania, dały początek w 2001 roku firmie Medica. Założycielka, która od lat jest działaczką społeczną, chciała, aby każda z kobiet miała równy dostęp do profilaktyki piersi. Powołanie do życia programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi spowodowały powstanie mobilnych i stacjonarnych pracowni mammograficznych, które początkowo działały na terenie województwa łódzkiego, z czasem rozszerzając swój zasięg niemal na cała Polskę. Zapewniamy bezpieczeństwo i komfort naszym pacjentkom, dzięki wyposażeniu pracowni w najnowszy sprzęt do diagnostyki piersi. Dążąc do zwiększenia dostępności usług z zakresu diagnostyki obrazowej, w 2008 roku otworzyliśmy pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, dając szansę pacjentom na wykonanie badań bez oczekiwania w kolejce, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i w komfortowych warunkach.

Chęć ciągłego rozwoju i dostarczania usług na najwyższym poziomie doprowadziły w 2008 roku do podjęcia decyzji o stworzeniu nowoczesnej placówki ochrony zdrowia – Salve Medica Centrum Medycznego. Zaczęliśmy działać w trzech obszarach: diagnostyce i leczeniu niepłodności, poradniach lekarzy specjalistów i diagnostyce obrazowej, dając pacjentom dostęp do specjalistycznych usług medycznych. Rozszerzyliśmy działalność o kolejne profile, m.in. lekarzy rodzinnych, laboratorium genetyczne oraz szpital specjalistyczny onkologiczny. Od czasu powstania centrum wciąż się rozwijamy wprowadzając do zakresu naszych usług innowacyjne metody leczenia, m.in. embolizację mięśniaków macicy, embolizację tętnic prostaty, czy leczenie chrapania. Zespół specjalistów, który współpracuje z nami, z należną troską dba o każdego pacjenta i dokłada wszelkich starań, aby czuł, że jest pod dobrą opieką.

Należymy do grona Firm Rodzinnych. Dla nas oznacza to, że jesteśmy stabilną firmą, działającą na zasadach fairplay, zapewniającą bezpieczeństwo pracownikom i pacjentom. Zależy nam na ciągłym rozwoju i doskonaleniu jakości świadczonych usług. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w rankingu najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce, który został opublikowany przez Newsweek w 2011 roku.

Klinika Leczenia Niepłodności

Diagnostyką i leczeniem niepłodności zajmujemy się od 1993 roku. Dokładamy wszelkich starań, aby marzenia o rodzicielstwie spełnić w jak najkrótszym czasie i w komfortowych warunkach. Miarą naszego sukcesu jest wciąż rosnąca liczba urodzonych dzieci.

W trakcie korzystania z usług w naszej klinice, Pacjentki mają zapewnioną stałą opiekę zaufanych specjalistów – lekarzy i pielęgniarek. Kierownik kliniki posiada ponad 30 letnie doświadczenie lekarskie, w tym ponad 20 letnie w leczeniu niepłodności i diagnostyce endoskopowej. Kierownik laboratorium embriologicznego posiada, certyfikat ESHRE, Senior Clinical Embryologist, który ma niewielu specjalistów w Polsce.

W naszym ośrodku można wykonać całość diagnostyki i leczenia. Przygotowaliśmy pakiety in vitro z dodatkowymi usługami zwiększającymi szansę na zajście w ciążę. Nasz ośrodek skupia w jednym miejscu, laboratorium embriologiczne, diagnostyczne, seminologiczne, bank komórek rozrodczych (jajowych i plemników) oraz oddział ginekologiczny z całodobową opieką lekarską i możliwością wykonywania zabiegów (histeroskopii, histeroresekcji, laparoskopii, hydrolaparoskopii, HSG, operacji ginekologicznych).

Otworzyliśmy Salve Medica w Warszawie

Salve Medica Warszawa to wielospecjalistyczna placówka w kompleksowy sposób troszcząca się o zdrowie całej rodziny. Salve Medica Warszawa to również pierwsza w Polsce KLINIKA PŁODNOŚCI wychodząca na przeciw problemom z płodnością. Profilaktyka niepłodności to jeden z filarów działalności i misji kliniki. Zakres usług kliniki obejmuje m.in. szczegółową diagnostykę płodności kobiety i mężczyzny, leczenie niepłodności par również z zastosowaniem metod i procedur wspomaganego rozrodu, w tym inseminacje i najnowsze techniki in vitro. Wyróżnikiem placówki jest kompleksowość opieki medycznej i bogata oferta badań diagnostycznych i prenatalnych oraz opieka nad kobietami w ciąży i po porodzie. Wszystko po to by nasi pacjenci czuli się bezpiecznie. Salve Medica to według raportu Ministerstwa Zdrowia placówka o najwyższej skuteczności w in vitro.

Poradnie Lekarzy Specjalistów

Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną w poradniach specjalistycznych dla dzieci i dorosłych oferując pakiety zdrowotne: „W trosce o zdrowie”, „Onko profilaktyka”, „Dla zdrowej sylwetki” – realizowane w ciągu jednego dnia przez wielodyscyplinarny zespół lekarzy. Prowadzimy jedną dokumentację medyczną w systemie elektronicznym dla każdego pacjenta. Umożliwiamy rejestrację przez Internet (24h). Poprzez system SMS powiadamiamy o wizycie. Uwzględniamy spostrzeżenia pacjentów po wizycie w naszej placówce (ankieta satysfakcji). W celu zapewnienia najwyższej jakości usług współpracujemy z wieloma lekarzami o uznanej renomie, świadcząc bardzo szeroki zakres usług medycznych. W naszych gabinetach przyjmują lekarze z 41 specjalizacji dla dorosłych i 19 specjalizacji dla dzieci. Świadczymy usługi medyczne nierefundowane, jak i bezpłatne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz programów Ministerstwa Zdrowia. Zadbaliśmy o dostępność naszych usług medycznych dla jak największej grupy osób.


Diagnostyka Obrazowa

W trosce o zdrowie pacjentów wyposażyliśmy pracownie w zaawansowany technologicznie sprzęt do diagnostyki obrazowej, produkowany przez firmy z uznaną renomą na światowym rynku medycznym, takie jak: GE Medical System, Philips, Planmed.

Wykonujemy pełen zakres badań obrazowych:

W pracowniach tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego współpracujemy z firmą Bayer, w zakresie środków kontrastujących Ultravist i Gadovist, które nie wchodzą w interakcję z innymi lekami i są wydalane przez nerki w szybki sposób w niezmienionej postaci.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo wykonywanych badań z podaniem środka cieniującego (kontrastującego), poprzez:

 • możliwość wykonywania badania poziomu kreatyniny – wynik w ciągu 30 sek.
 • opiekę lekarza specjalisty i pielęgniarki w trakcie badania
 • zapewnienie intensywnej opieki medycznej (lekarza anestezjologa)

Korzystamy z zaawansowanych systemów przechowywania danych obrazowych na serwerach, dzięki czemu łatwo możemy odszukać wyniki pacjentów z poprzednich badań oraz dokonać analizy porównawczej przy następnych badaniach. Działamy w tym zakresie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Specjalizujemy się w diagnostyce obrazowej chorób piersi. Posiadamy flotę mammobusów i pracowanie stacjonarne, w których wykonujemy mammografię w technologii cyfrowej, co czyni nas największym świadczeniodawcą w Polsce, w tym zakresie. Realizujemy Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wykonując bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie.

Każda kobieta korzystająca z bezpłatnej profilaktyki, jest otaczana kompleksową opieką medyczną, w przypadku zachorowania na raka piersi. Czuwamy nad każdym etapem związanym z dalszą diagnostyką, w celu zapewnienia indywidualnej opieki.

Gwarantując przeprowadzenie badań w ramach dalszej diagnostyki:


Laboratoria Medyczne

Skupiamy w jednym miejscu laboratoria: analityczne, genetyczne, seminologiczne i embriologiczne zapewniając pełen zakres badań.


Oddział Onkologii Klinicznej i Chemioterapii

Otworzyliśmy Oddział Onkologii Klinicznej i Chemioterapii, czynny 24 godziny, 7 dni w tygodniu.
Diagnostyka i leczenie w ramach oddziału jest bezpłatne, wszystkie usługi są w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prowadzimy pacjenta od momentu zdiagnozowania choroby nowotworowej. Nasi specjaliści wystawiają karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO) w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej. Karta DILO jest przepustką dającą pierwszeństwo w kolejce do diagnostyki, wizyt i zabiegów niezbędnych w ramach skoordynowanej kompleksowej opieki onkologicznej.

Gwarantujemy pełen zakres diagnostyki:

 • badania profilaktyczne
 • diagnostykę obrazową
 • laboratorium analityczne
 • laboratorium genetyczne

W ramach leczenia onkologicznego zapewniamy:

 • badania kliniczne
 • chemioterapię ambulatoryjną, jednodniową lub hospitalizacyjną
 • immunoterapię onkologiczną
 • poradnię onkologiczną
 • programy lekowe
 • terapię celowaną molekularnie w komórkę nowotworową

Oddział onkologii klinicznej: T 42 254 64 03