wróć do kategorii wpisów

Poradniki Pacjenta

POCHP

POCHP

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc. Kaszel, częste infekcje i zadyszka przy wysiłku fizycznym to objawy, które zwykle nie budzą niepokoju. Łatwo wyjaśnić je sezonem chorobowym, starzeniem się, zaniedbaniem kondycji lub “kaszlem palacza”. Tymczasem POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc dotyka już ponad 2 miliony Polaków i jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Przewidywana długość życia Pacjentów z POChP jest o 15-20 lat krótsza niż osób zdrowych. Wbrew obiegowym opiniom nie jest problemem jedynie wieloletnich, nałogowych palaczy i może rozwijać się także u osób młodych i niepalących papierosów. Wczesne podjęcie leczenia pozwala spowolnić postępowanie choroby i znacząco wydłużyć życie. 

Cukrzyca

Cukrzyca

Czym jest cukrzyca? Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna charakteryzująca się zaburzonym metabolizmem węglowodanów. Spośród wielu typów tej choroby najczęściej występujące to cukrzyca typu I i cukrzyca typu II. W obu rodzajach cukrzycy przyczyną objawów jest niedobór lub nieprawidłowe działanie insuliny w organizmie. Leczeniem cukrzycy zajmuje się lekarz diabetolog. Diabetolog, poradnia diabetologiczna Łódź - Salve Medica Centrum Medyczne

SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego) – objawy, leczenie, przyczyny

SIBO (zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego) – objawy, leczenie, przyczyny

O wszelakich problemach z jelitami mówi się bardzo często, a i tak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak takie choroby wpływają funkcjonowanie naszego organizmu. Jelita stanowią bardzo istotną część narządów człowieka. Jeśli występują z nimi problemy, może to prowadzić nie tylko do szeregu nieprzyjemnych objawów, lecz także do pogorszenia stanu innych narządów czy ogólnie pojętego zdrowia. SIBO to jedna z chorób, które mogą zaatakować jelita. Dowiedz się, co to takiego, jakie daje objawy oraz jak walczyć, gdy się pojawi.

Tężyczka – objawy, przyczyny i leczenie

Tężyczka – objawy, przyczyny i leczenie

Odczuwasz częste mrowienie albo skurcze mięśni w różnych częściach ciała? To może być tężyczka! Sprawdź, jakie są objawy tej choroby, przyczyny i rodzaje. Rozpoznanie tężyczki jest niezwykle istotne – szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia to podstawa, która może pomóc w skutecznym pozbyciu się bolesnych objawów, utrudniających wykonywanie wielu czynności i znacząco wpływających na komfort życia.

Czym jest i jak rozpoznać owulację? Przebieg, czas trwania i objawy

Czym jest i jak rozpoznać owulację? Przebieg, czas trwania i objawy

Wyczekiwana, jeśli pragniesz zostać mamą i zniechęcająca do zbliżeń, kiedy chcesz uniknąć ciąży. Wobec owulacji rzadko pozostajemy obojętne, a jej brak może świadczyć o poważnych problemach hormonalnych. Jakie są objawy owulacji i dlaczego warto nauczyć się je rozpoznawać? Kiedy powstają komórki jajowe w ciele kobiety? Czy owulacja może “wyczerpać” naszą rezerwę komórek jajowych? Przeczytaj artykuł i uzupełnij swoją wiedzę na temat owulacji, punktu kulminacyjnego kobiecego cyklu. 

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak