wróć do kategorii wpisów

Poradniki Pacjenta

Czym jest sepsa - objawy, leczenie i profilaktyka

Czym jest sepsa - objawy, leczenie i profilaktyka

Sepsa może stanowić zagrożenie dla życia. W wielu przypadkach jej objawy mogą być mylone z innymi chorobami. Właśnie dlatego tak ważna jest świadomość, czym dokładnie jest sepsa, jakie są jej objawy oraz jakie metody leczenia są dostępne. Współczesna medycyna oferuje szereg skutecznych terapii, które mogą uratować życie pacjenta, ale kluczem jest wczesne rozpoznanie i natychmiastowa interwencja.

Zaparcia - przyczny, objawy, leczenie, domowe sposoby

Zaparcia - przyczny, objawy, leczenie, domowe sposoby

Zaparcia to problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku czy stylu życia. Są definiowane jako nieregularne, trudne i często bolesne wypróżnienia. Przyczyn tego stanu jest wiele – począwszy od niewłaściwej diety, przez problemy z układem trawiennym, aż po poważne choroby.

Zapalenie pęcherza moczowego - objawy, przyczyny i leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego - objawy, przyczyny i leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego charakteryzuje się bólem i dyskomfortem w dolnej części brzucha, częstym parciem na mocz oraz pieczeniem podczas oddawania moczu. Często towarzyszy zmętnienie moczu i nieprzyjemny zapach .Przyczyn zapalenia pęcherza jest wiele, ale najczęściej jest to wynik infekcji bakteryjnej.

Stwardnienie rozsiane - objawy, przyczyny i leczenie

Stwardnienie rozsiane - objawy, przyczyny i leczenie

Stwardnienie rozsiane jest chorobą o złożonej etiologii, której dokładne przyczyny pozostają przedmiotem intensywnych badań naukowych. Charakteryzuje się występowaniem wielu objawów – mogą być różnorodne i zmieniać się w czasie. Choroba ta dotyka głównie młodych ludzi, wprowadzając znaczące zmiany w ich codziennym życiu.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak