Bulkamid - zabieg

Raty na zdrowie

Opis usługi
Raty na zdrowie

Bulkamid - małoinwazyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Bulkamid to nowy sposób leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Z tą kłopotliwą przypadłością zmaga się nawet co trzecia Polka. Brak kontroli nad pęcherzem wywołuje szereg trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków i często staje się przyczyną zerwania więzi społecznych, a nawet depresji. Nietrzymanie moczu z biegiem czasu narasta, coraz bardziej obniżając jakość życia. Nie warto do tego dopuścić! Pomoc można znaleźć w Poradni Leczenia Nietrzymania Moczu w Klinice Salve Medica.

Każdego dnia zapewniamy naszym Pacjentkom dyskrecję i kompleksowe wsparcie, obejmujące doświadczenie specjalistów różnych dziedzin oraz sprawdzone metody leczenia. Jedną z nich jest zabieg z zastosowaniem preparatu Bulkamid. Jego skuteczność potwierdza wiele kobiet. Ponad 75% badanych przyznaje, że dzięki temu prostemu zabiegowi, wyleczyły wysiłkowe nietrzymanie moczu lub wyraźnie złagodziły jego objawy. Wystarczy wizyta u ginekologa i 10-minutowy zabieg, aby odzyskać kontrolę nad pęcherzem, swobodę działania i pewność siebie.

Zabieg możesz sfinansować korzystając z bezpiecznego i wygodnego rozwiązania "Rat na zdrowie".

Wskazania do zabiegu Bulkamid

Zabieg stosuje się u kobiet zmagających się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Ta przykra przypadłość wynika z osłabienia mięśni dna miednicy, które nie są w stanie prawidłowo zacisnąć cewki moczowej i w ten sposób kontrolować mikcji. W rezultacie podczas wysiłku, gdy rośnie ciśnienie w pęcherzu, dochodzi do mimowolnego wycieku moczu. Najczęściej zdarza się to w trakcie kaszlu, kichania, śmiechu, chodzenia lub wykonywania ćwiczeń fizycznych. Szacuje się, że u 68% wszystkich kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu istnieją wskazania do zabiegu ostrzykiwania tkanek okołocewkowych preparatem Bulkamid.

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u ginekologa. Umów się na wizyt w ramach Poradni Leczenia Nietrzymania Moczu:

Czym jest Bulkamid?

Bulkamid jest biokompatybilnym środkiem wypełniającym w postaci hydrożelu. Składa się w 97,5% z wody i 2,5% z poliakrylamidu. Bulkamid podaje się do tkanek miękkich cewki moczowej, aby wspomóc mechanizm jej zamykania i rozwiązać problem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Brak kontroli nad pęcherzem wywołuje ogromny dyskomfort i obniża jakość życia. Zabieg z zastosowaniem preparatu Bulkamid jest małoinwazyjny, bezbolesny i skuteczny. Przywraca sprawność układu moczowego i pozwala pokonać krępującą dolegliwość. Poprawa utrzymuje się przez wiele lat.

Korzyści z zastosowania zabiegu Bulkamid

  • Wysoka skuteczność. Wypełnienie tkanek okołocewkowych preparatem Bulkamid przynosi całkowite ustąpienie objawów lub ich wyraźne zmniejszenie. Pozytywne zmiany większość pacjentek zauważa niedługo po zakończeniu zabiegu.
  • Poprawa komfortu życia. Przywrócenie kontroli nad pęcherzem to też przywrócenie pewności siebie i swobodnego wykonywania codziennych aktywności.
  • Długotrwałe efekty. Badania kliniczne pokazują, że poprawa funkcjonowania cewki moczowej utrzymuje się przez ponad 7 lat.
  • Zabieg chirurgii jednego dnia. Podanie hydrożelu Bulkamid przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, procedura trwa około 10 minut.
  • Małoinwazyjna metoda. Zabieg polega na wykonaniu kilku wstrzyknięciach niewielkiej ilości preparatu (ok. 1,5-2 ml) pod kontrolą uretroskopu. Nie wymaga przeprowadzenia nacięć w skórze ani w ścianach pochwy.
  • Wysoki komfort zabiegu. Praktycznie bezbolesna procedura i możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego lub ogólnego.

Przygotuj się

7 dni przed badaniem

Pierwszym krokiem w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu jest wizyta u ginekologa, który, po wyeliminowaniu przeciwwskazań, wydaje kwalifikację do zabiegu Bulkamid.

w dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Bogna Sobkiewicz
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zaczyna się od wprowadzenia do cewki moczowej ureteroskopu, który pozwala monitorować czynności zabiegowe. Następnie podaje się punktowo 3-4 porcje Bulkamidu bezpośrednio do tkanek okołocewkowych, co skutkuje zwężeniem światła cewki moczowej i pokonaniem problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg trwa około 10 minut, a po jego zakończeniu ocenia się zdolność do opróżniania pęcherza. Po wszystkim pacjentka wraca do domu, a codzienne aktywności może podjąć już w następnej dobie. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Czasem po zabiegu pojawiają się trudności z mikcją. Wówczas na około 24 godziny zakłada się cewnik moczowy, który ułatwia opróżnienie pęcherza. Poza tym rzadkim powikłaniem, mogą wystąpić także inne skutki uboczne: ból i dyskomfort pozabiegowy, łagodne pieczenie, krwawienie podczas oddawania moczu. Wszystkie te dolegliwości mają jednak charakter przejściowy i ustępują w ciągu kilku dni. U ponad 70 tys. kobiet leczonych Bulkamidem nie zostały zgłoszone żadne długotrwałe powikłania.

Zabiegu nie wykonuje się w przypadku ostrej infekcji dróg moczowych.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego

Nietrzymanie moczu to objaw polegający na niemożności kontroli oddawania moczu. Wbrew pozorom dotyka nie tylko osób starszych, ale również kobiety w ciąży i po porodzie czy osoby cierpiące na różnorakie schorzenia.

Praca mięśni dna miednicy, a życie codzienne

Nasze codzienne nawyki toaletowe, mają duży wpływ na funkcjonowanie dna miednicy. Są powtarzane przez Nas kilka razy dziennie, codziennie, przez tygodnie, lata. Jeśli są nieprawidłowe, mogą negatywnie wpłynąć na pracę dna miednicy.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak