Test antygenowy w kierunku COVID-19

Opis usługi

Test antygenowy, to test immunologiczny, jakościowy, wykonywany w diagnostyce zakażenia SARS-CoV-2. Polega na wykryciu białka (antygenów) wirusa z materiału pobranego od pacjenta. Materiał do badania pozyskiwany jest z wymazu z nosa lub gardła pacjenta. Czas oczekiwania na wynik wynosi około 30 min, co sprawia, że jest używany jako szybka metoda diagnostyczna w przypadku wykrycia COVID-19. Test antygenowy w Salve Medica jest rekomendowany przez WHO, a jego dokładność to: czułość ≥ 80% i swoistość ≥ 97%.

Dla kogo przeznaczony jest test antygenowy?

 • dla osób z charakterystycznymi objawami koronawirusa, w celu wczesnego rozpoznania zakażenia
 • dla osób, które zostały narażone na bezpośredni kontakt z osobą chorą na COVID-19
 • dla osób z ograniczonym dostępem do testu genetycznego metodą RT-PCR/PCR
 • dla osób którym zależy na krótkim czasie otrzymania wyniku np. przed przystąpieniem do pracy

Jak wygląda wykonanie testu?

Badanie wykonuje pielęgniarka lub ratownik medyczny w namiocie pobrań Salve Medica na parkingu od ul. Morgowej w Łodzi. Od Pacjenta pobrany jest wymaz z nosa lub gardła. Po pobraniu wymazu, próbka umieszczana jest w otworze na płytce testowej i po określonym czasie pielęgniarka lub ratownik odczytuje wynik. Czas oczekiwania na wynik wynosi około 30 minut.

Wynik testu antygenowego:

 • dodatni
 • ujemny
 • nieważny

Interpretacja wyniku testu antygenowego:

 • wynik testu dodatni + występują objawy wskazujące na COVID-19 = rozpoznano zakażenie SARS-CoV-2
 • wynik testu ujemny + występują objawy wskazujące na COVID-19 = weryfikacja wyniku testem genetycznym RT-PCR
 • wynik testu nieważny + występują objawy wskazujące na COVID-19 = weryfikacja wyniku testem genetycznym RT-PCR

*Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych rekomenduje, weryfikacje wyniku zarówno dodatniego, jak i ujemnego testem molekularnym (RT-PCR, PCR).

Przygotuj się

Dwa dni przed badaniem

Wydrukuj i wypełnij oświadczenie, które otrzymasz drogą mailową, znajdziesz je również w dokumentach do pobrania na stronie, poniżej. Oświadczenie po polsku kliknij tutaj. Declaration in english, click here.

Opłać badanie on-line (możesz opłacić badanie w dniu pobrania wymazu, ale pamiętaj, że przyjmujemy tylko płatność kartą).

W dniu badania

2 godziny przed badaniem nie jedz i nie pij aby uniknąć odruchów wymiotnych. Nie pal również papierosów i nie używaj płynu do płukania ust.

Zgłoś się o wyznaczonej godzinie na test do namiotu zlokalizowanego pod Salve Medica, na parkingu B – wjazd od ul. Morgowej (pamiętaj o maseczce).

Do namiotu pobrań możesz wejść tylko na wyraźne polecenie pielęgniarki i w jej obecności. W namiocie pielęgniarka wykona wymaz z nosa lub gardła. Podczas badania może być również obecny ratownik medyczny.

Przekaż pielęgniarce wypełnione i podpisane oświadczenie.

Jeśli nie dokonałeś opłaty on-line wcześniej, zrób to przed samym badaniem kartą płatniczą w namiocie. Nie przyjmujemy gotówki.

Do momentu otrzymania wyniku zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z innymi ludźmi.

Wynik badania, otrzymasz po około 30 minutach.

Jeśli Twój wynik okaże się pozytywny:

 • automatycznie zostaje nałożona na Ciebie izolacja na 10 dni, licząc od momentu wystawienia skierowania na test – lekarz nie musi wystawiać dodatkowych skierowań i zwolnień,
 • informację o nałożonej izolacji jednocześnie otrzymuje Sanepid,
 • obserwuj swój stan zdrowia i przed zakończeniem izolacji (7-10 dzień), umów wizytę jeżeli Twój stan zdrowia nadal jest niepokojący lub pojawiły się objawy – lekarz zdecyduje o ewentualnym wydłużeniu izolacji
 • po upływie 10 dni izolacja kończy się automatycznie i nie trzeba jej odwoływać telefonicznie u lekarza.

Cennik

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak