Diagnostyka chorób piersi  

Samobadanie piersi

O profilaktyce należy pamiętać cały czas. Samokontrola piersi powinna być wykonywana przez kobiety, od 20 roku życia aż do późnych lat. Badanie należy robić co miesiąc, najlepiej tego samego dnia tygodnia, po zakończeniu miesiączki. Kobiety, które już nie miesiączkują, powinny badać się w ten sam dzień, każdego kolejnego miesiąca.
W ten sposób kobieta może wyczuć niepokojące ją zmiany, które należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem onkologiem. Najczęściej są to niegroźne zmiany związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie kobiety. W młodym wieku spowodowane jest to zmianami hormonalnymi w trakcie cyklu owulacyjnego, a w późniejszych latach różnice w piersiach wynikają ze zmiany gęstości tkanki piersiowej.

Wystarczy kilka minut w miesiącu, aby skontrolować piersi.

Zobacz jakie to proste.Pielęgnacja piersi

Biust od zawsze był atutem i symbolem kobiecości. Odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdej z nas. Zadbany i dobrze wyeksponowany biust dodaje kobiecie pewności siebie, uroku oraz zwraca uwagę płci przeciwnej. Żeby móc cieszyć się zdrowym i jędrnym biustem, powinnyśmy codziennie poświęcić kilka minut na jego pielęgnację. Kilka cennych zasad sprawi, że dbanie o własny biust stanie się codziennym rytuałem, chwilą dla siebie, która poprawi nasz nastrój na cały dzień.

Odpowiednia dieta
Zacznijmy od diety, ta powinna być bogata w warzywa i owoce, które zawierają minerały i witaminy, a te mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Postaraj się jeść pięć porcji dziennie warzyw i owoców. Za jedną porcję uważa się szklankę soku czy jeden owoc, warzywo. Dla biustu niezdrowe są wahania wagi ciała. Gdy szybko chudniemy nasz biust również się zmniejsza, przez co skóra traci jędrność i elastyczność. Kiedy tyjemy piersi powiększają się, a skóra rozciąga się w szybkim tempie tworząc rozstępy. Dlatego tak ważne jest utrzymanie stałej wagi ciała lub jej utrata w kontrolowany, zdrowy sposób.

Ćwiczenia fizyczne
Biust zbudowany jest z tkanki tłuszczowej, której nie możemy wyćwiczyć, jednakże są pewne grupy mięśni w naszym ciele, które regularnie trenowane podniosą i ujędrnią nasze piersi. Najlepszy będzie basen, który wzmacnia mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej. Zalecany szczególnie dla Pań obdarzonych dużym biustem. W wodzie kręgosłup odciąża się, a na piersi nie działa siła grawitacji. Idealne są również proste ćwiczenia, które możemy wykonać same w domu. Na wysokości klatki piersiowej złącz dłonie, łokcie podnieć do boku, następnie z całej siły napieraj na dłonie spinając i rozkurczając przy tym mięśnie karku. Wystarczy 50 powtórzeń dziennie. Nie zapomnij o prawidłowej postawie, łopatki ściągnięte, plecy wyprostowane i biust do przodu. Odciąży to mięśnie pleców i pozwoli pozbyć się dolegliwości ze strony kręgosłupa. Nie zapomnij w trakcie ćwiczeń fizycznych o staniku sportowym, który odpowiednio przytrzyma piersi i będzie wygodniejszy niż zwykły stanik, ponieważ podczas ćwiczeń nie będą uwierać nas fiszbiny.

Pielęgnacja kosmetykami
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów mających poprawić jędrność i wygląd naszych piersi. Najważniejsze jest jednak, aby zabiegi stosować regularnie i w odpowiedniej kolejności. Podczas prysznica zaleca się masaż na przemian ciepłym i zimnym strumieniem wody. Taki zabieg poprawia mikrokrążenie skóry i ujędrnia ją. Następnie delikatnie kolistymi ruchami, najlepiej dłonią umyj piersi, pozwoli to przy okazji skontrolować ich strukturę. Raz, dwa razy w tygodniu wykonaj peeling piersi, delikatnie okrężnymi ruchami od dołu do góry w ten sposób również wykonujesz masaż ujędrniający. Po peelingu nałóż krem nawilżająco-odżywczy. Po takim rytuale piersi staną się gładkie w dotyku i jędrniejsze.

Odpowiedni biustonosz
Zapewnij swoim piersiom komfort w ciągu dnia. Tak modne ostatnio słowo braffiting oznacza idealne dopasowanie stanika, o które możesz poprosić w dobrym sklepie z bielizną. Braffiterka zmierzy obwód pod biustem i w biuście, na tej podstawie dobierze prawidłowy rozmiar. Podstawowym zadaniem biustonosza jest podtrzymywanie i odciążenie kręgosłupa.


Onkologia - Szybka Terapia Onkologiczna

Zapraszamy pacjentów posiadających kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego, do skorzystania z bezpłatnego Pakietu Onkologicznego w ramach programu Ministerstwa Zdrowia i NFZ.
Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego można również uzyskać w naszym Centrum podczas wizyty u lekarza specjalisty.
Pakiet Onkologiczny skróci drogę między pierwszą wizytą u lekarza specjalisty, a postawieniem diagnozy do 9 tygodni. Pozwoli to na szybkie podjęcie leczenia i zwiększy szansę na całkowite wyleczenie.
Wszystkie informacje na temat Karty oraz Pakietu Onkologicznego, dostępne są na stronie http://pakietonkologiczny.gov.pl/

szybka terapia onkologiczna


Pionierski zabieg rekonstrukcji piersi w Łodzi

zabieg rekonstrukcji piersi 1

 

Operację wykonali prof. Marek Zadrożny wraz z dr Eric Daniels, amerykańskim chirurgiem, specjalistą od przeszczepów komórek macierzystych. Sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych sprzęt, pozwolił na pozyskanie z tkanki tłuszczowej Pacjentki, komórek macierzystych i regeneracyjnych.

Ta nowoczesna terapia polega na wszczepieniu komórek tłuszczowych, pobranych z ud albo brzucha, wzbogaconych o komórki macierzyste i umieszczeniu ich strzykawką w miejscu ubytku piersi, tłumaczy dr Marek Zadrożny z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Metoda jest skuteczna przy wypełnianiu ubytków, jak i przy rekonstrukcji całej piersi, ale niewielkiego rozmiaru, dodaje Zadrożny.

Nasza Klinika jest jedną z dwóch w Polsce i nielicznych w Europie, w których wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych. Niestety, tej metody nie finansuje NFZ, choć łódzkie Stowarzyszenie Amazonek już zapowiedziało walkę o częściową refundację. Za zabieg trzeba będzie zapłacić około 20 tys. zł.

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.