Nasze osiągnięcia  

1. dziecko w łódzkim programie in vitro – już się urodziło

Miło nam poinformować, że w niedzielę 21.05.17. przyszło na świat pierwsze dziecko poczęte dzięki wprowadzonemu w 2016 roku programowi polityki zdrowotnej dla mieszkańców Łodzi pn. "Program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą leczenia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Łodzi na lata 2016-2020". Rodzice wzięli udział w procedurze realizowanej w Salve Medica.

Hania, bo tak ma na imię 1. dziecko urodzone dzięki łódzkiemu programowi, urodziła się w łódzkim szpitalu przez cesarskie cięcie i otrzymała 10 punktów w skali Apgar, dziewczynka waży 3590 g, mierzy 57 cm.

Gratulujemy szczęśliwym rodzicom, życzymy dużo radości i pociechy z córeczki.

Jednocześnie gratulujemy naszemu zespołowi leczenia niepłodności kolejnego sukcesu na Waszym koncie.

Weź udział w programie


Jesteśmy najskuteczniejszą kliniką leczenia niepłodności w Polsce

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy najwyższą skuteczność na poziome 41% (powyżej średniej krajowej) leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach realizacji programu zdrowotnego pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”.

ranking skutecznosci in vitro

Zobacz cały ranking Ministerstwa Zdrowia


Rezultaty leczenia

Skuteczność leczenia niepłodności w ramach programu pn.: „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”:

Skuteczność za okresSalve MedicaPolska
2015 r.
48% dane
nieudostępnione
01.07.2013-31.12.2015 r.
41% 32%

Rodzaje transferu w 2015 r.Opis transferuSkuteczność leczenia
eSET
Transfer jednej blastocysty wysokiej klasy, wybranej z kilku blastocyst, w których przynajmniej dwie były w wysokiej klasy 60%
DET
Transfer dwóch zarodków, których większość dotyczy pacjentek po 35 roku życia lub pacjentem z przynajmniej dwoma nieudanymi wcześniej transferami 47%
SET
Transfer jednego zarodka w sytuacji, gdy dostępny jest tylko jeden, słabej jakości zarodek 19%

Wyniki osiągane w naszej klinice w „Programie – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016" od 01.07.2013 r. do 30.06.2015 r.

 Skuteczność procentowaLiczba transferów zakończonychLiczba ciąż klinicznych
2015 rok (pierwsze półrocze) 42,4% 109 46
2014 rok 39,4% 373 147
2013 rok (drugie półrocze) 40% 115 46

skutecznosc in vitro


Powodzenie zabiegów in vitro (IVF i ICSI), zależy przede wszystkim od wieku przyszłych rodziców, liczby i dojrzałości komórek jajowych oraz jakości nasienia. Bardzo ważnymiczynnikamisą również doświadczenie specjalistów leczenia niepłodności oraz stosowanie innowacyjnych metod zwiększających szansę zajścia w ciążę. Dla Państwa komfortu oraz z chęci ciągłego doskonalenia się, wyposażamy naszą klinikę w najlepszy sprzęt, inwestując w nowe technologie. Jako jedni z pierwszych w Polsce, utworzyliśmy bank komórek jajowych, zgodny z zaleceniami ESHRE (Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii).Wprowadziliśmy również system do ciągłego monitorowania zarodków (Primo Vision), któryznaczenie podnosi skuteczność metody in vitro.

W celu zwiększenia szansy zajścia w ciążę, przy metodach rozrodu wspomaganego stosujemy embryo glue (enzym zwiększający zdolność implantacji zarodków) oraz assisted hatching (laserowe nacięcie otoczki na zarodkach).


Nasze największe osiągnięcia:

2014 rok — jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy najnowocześniejszą metodę krioprezerwacji gamet i zarodków nadliczbowych, o nazwie CRYOTEC.
2013 rok — jako jedyne laboratorium w Polsce, wykonujemy badania biochemiczne plazmy nasienia.
2012 rok — jako drudzy w Polsce wprowadziliśmy unikalny w skali kraju system Primo Vision, który pozwala obserwować zarodek w każdej chwili jego rozwoju, poza ciałem kobiety. Podnosi to znaczenie skuteczność metody in vitro.
2011 rok — jako jedni z pierwszych w Polsce, utworzyliśmy bank komórek jajowych, zgodny z zaleceniami ESHRE (Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii).
2008 rok — jako pierwsi w Polsce uzyskaliśmy ciążę z vitryfikowanej komórki jajowej.
2008 rok — jako drudzy w Polsce przeprowadziliśmy vitryfikację nadliczbowych zarodków u pary, która uzyskała je w procedurze in vitro.  
2000 rok — jako pierwsi w Polsce wykonaliśmy hydrolaparoskopie. Jest to badanie diagnostyczne, oceniające miednice mniejszą, bez konieczności wykonywania klasycznej laparoskopii.

 

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.