Chcę naturalnie zajść w ciążę

Kiedy już podejmiecie decyzję, że rozpoczynacie starania o dziecko warto udać się do lekarza żeby porozmawiać jak prawidłowo przygotować się do ciąży. Jakie badania wykonać, jak można pomóc sobie w drodze do sukcesu - upragnionej ciąży? Wykonanie podstawowych badań jeszcze na etapie planowania ciąży dostarcza nam informacji czy nie ma zaburzeń płodności, które mogłyby wydłużyć proces starań o dziecko.

naturalne zajście w ciąże

Krok 1: Badania diagnostyczne

Badania hormonalne dla kobiety

Badania hormonalne powinny być wykonane między 3-5 dniem cyklu (pierwszy dzień cyklu = pierwszy dzień miesiączki).
W przypadku badań hormonalnych najlepiej wykonać badanie rano, dzień wcześniej powstrzymać się od wysiłku fizycznego (sportu) oraz współżycia.
Najlepiej wykonać badania hormonalne między godziną 10 a 11. Ma to znaczenie zwłaszcza przy określaniu poziomu prolaktyny (PRL).

Badania nasienia dla mężczyzny

Przed oddaniem nasienia należy powstrzymać się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej przez okres około 3 - 5 dni.

Zapisz się:

Krok 2: Wizyta ginekologiczna

Wizyta u lekarza, najlepiej żeby odbyła się ok 10-12 dnia cyklu. Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych oraz dotychczasową dokumentację medyczną, jeśli takie posiadasz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W trakcie wizyty lekarz ginekolog przeprowadza wywiad medyczny, badanie ginekologiczne oraz badanie USG.

Krok 3: Monitoring owulacji

Monitoring owulacji, czyli badanie ultrasonograficzne (USG) owulacyjne pozwala na dokładne określenie dni płodnych kobiety.

Celem badania jest ocena wzrostu i pękania pęcherzyka Graffa z komórką jajową. Dzięki badaniu lekarz może określić najbardziej dogodny termin do rozpoczęcia współżycia.

Zapisz się:

Krok 4: Współżycie

Po ustaleniu dni płodnych powinniście świadomie rozpocząć współżycie, zgodnie ze wskazówkami lekarza prowadzącego.

Szanse na ciążę są największe jeżeli współżyjecie dzień lub dwa dni przed jajeczkowaniem lub w dniu owulacji.

Warto pamiętać, że znajomość cyklu kobiety, dni płodnych zwiększa wasze szanse na zajście w ciążę.

Krok 5: Wykonanie testu ciążowego

Jeżeli nie pojawia się miesiączka kobieta powinna wykonać test ciążowy oraz badanie Beta hCG.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak