Chcę skorzystać z chemioterapii prywatnie

Chemioterapia nierefundowana to rozwiązanie dla pacjentów onkologicznych, którzy nie kwalifikują się do programów lekowych lub których leczenie nie jest finansowane ze środków NFZ.

W Salve Medica pomożemy Ci znaleźć odpowiednią terapię i ustalimy indywidualny plan leczenia. Realizujemy chemioterapię doustną i kroplówką w trybie ambulatoryjnym, jednodniowym i hospitalizacyjnym, dbając o najwyższy komfort naszych pacjentów.

Jeśli chcesz skorzystać z chemioterapii prywatnie, umów się na wizytę do onkologa klinicznego. Zadzwoń 42 254 64 84 lub napisz rejestracja@salvemedica.pl

Ile kosztuje chemioterapia prywatnie?

Ceny leków stosowanych w programach lekowych i chemioterapii są wysokie, a koszty leczenia nowotworów przekraczają możliwości finansowe wielu osób. Zdając sobie z tego sprawę, umożliwiamy finansowanie ratalne oraz zewnętrzne, na przykład realizowane ze środków fundacji onkologicznych. Szczegółowych informacji udziela Koordynator Oddziału Onkologicznego.

Krok 1: Umówienie pierwszej wizyty komercyjnej u onkologa klinicznego

Umawianie wizyt onkologicznych odbywa się za pośrednictwem rejestracji:

Podczas rozmowy z rejestracją ustalisz termin pierwszej wizyty u specjalisty i dowiesz się, jak się do niej przygotować. Ponadto otrzymasz informacje dotyczące schematu leczenia i poznasz kolejne kroki postępowania. Przed rozpoczęciem chemioterapii pacjenci dostają na pierwszej wizycie od lekarza skierowanie na badanie krwi oraz test na COVID-19.

Koordynator poinformuje Cię również o kosztach chemioterapii (nieuwzględniających cen leków).

Wszystkie powyższe informacje, łącznie z datą i miejscem wizyty, otrzymasz w wiadomości e-mailowej.

Krok 2: Wizyta kwalifikacyjna u onkologa klinicznego

W dniu wizyty najpierw zgłoś się do rejestracji onkologicznej, która mieści się w budynku B na I piętrze (wejście do szpitala od ul. Morgowej).

Podczas wizyty lekarz kwalifikuje do chemioterapii i ustala plan leczenia. Ponadto zleca badania krwi i test na COVID-19, które trzeba wykonać najpóźniej 2 dni przed kolejną wizytą.

Zlecony test i badania komercyjne możesz wykonać w dowolnym miejscu. Zachęcamy jednak do skorzystania z laboratoriów znajdujących się w naszym Centrum Medycznym. Dla pacjentów Salve Medica oferujemy test na COVID-19 RT-PCR w cenie 280 zł (cena regularna 350 zł).

Badania krwi wykonujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7–19:30 oraz w soboty w godzinach 7 – 14:30. Wyniki badań trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej elektronicznej dokumentacji medycznej.

Krok 3: Rozmowa z Koordynatorem Oddziału Onkologicznego

Do 4 dni po odbyciu pierwszej wizyty onkologicznej skontaktuje się z Tobą Koordynator Oddziału Onkologicznego. Otrzymasz też e-mail z umową, oświadczeniem (załącznik nr 3) i upoważnieniem (załącznik nr 4) oraz danymi do ewentualnego przelewu.

Na tym etapie:

  • Poznasz indywidualną wycenę leczenia, z uwzględnieniem kosztów badań laboratoryjnych i testu na COVID-19.
  • Dowiesz się o możliwościach płatności. Naszym pacjentom oferujemy finansowanie:
  • Umówisz się na spotkanie z Koordynatorem Oddziału Onkologicznego w celu podpisania umowy. Ewentualnie możesz przesłać skan podpisanej umowy drogą e-mailową. Bez tego dokumentu apteka szpitalna nie może zamówić leku.
  • Koordynator odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i przypomni o konieczności wykonania badań z krwi oraz testu na COVID-19 najpóźniej 2 dni przed następną wizytą.
  • Ustalisz termin wizyty u onkologa klinicznego z podaniem chemioterapii w trybie ambulatoryjnym, jednodniowym lub hospitalizacyjnym.

Krok 4: Wizyta onkologiczna z podaniem chemioterapii

Najpierw spotkasz się z Koordynatorem Oddziału Onkologicznego, aby dopełnić formalności związanych z umową i przyjęciem na oddział.

Następnie odbędziesz wizytę u onkologa klinicznego, który oceni wyniki badań laboratoryjnych i na tej podstawie może zlecić i zapisać Cię na kolejny cykl chemioterapii.

Po zakończonej wizycie przejdziesz na oddział onkologiczny gdzie podawana jest chemioterapia. Przed wyjściem ze szpitala otrzymasz kartę informacyjną z leczenia.

Krok 5: Rozmowa z Koordynatorem Oddziału Onkologicznego

2 dni po podaniu chemioterapii skontaktuje się z Tobą Koordynator Oddziału Onkologicznego, aby zapytać o samopoczucie po przyjęciu pierwszego cyklu chemioterapii oraz potwierdzić termin kolejnej wizyty i przedstawić dalsze kroki leczenia.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak