Chcę wykonać bronchoskopię prywatnie

Do wykonania bronchoskopii prywatnie nie potrzeba skierowania, jednak przed badaniem konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u pulmonologa. Bronchoskopia stanowi uzupełnienie diagnostyki chorób układu oddechowego. Wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania.

W Salve Medica wykonujemy bronchofiberoskopię, bronchoskopię sztywną.

Jeśli chcesz skorzystać z bronchoskopii prywatnie, umów się na wizytę do pulmonologa:

 • przez Panel Pacjenta
 • w rejestracji telefonicznej 42 254 64 84
 • osobiście w Centrum Medycznym Salve Medica, w Łodzi na ul. Szparagowej 10

Ile kosztuje bronchoskopia prywatnie?

Koszt badania to 3000 zł bez znieczulenia, ze znieczuleniem 3500 zł.

Krok 1: Umówienie wizyty komercyjnej u pulmonologa

Umawianie wizyt odbywa się za pośrednictwem rejestracji:

Podczas rozmowy z Konsultantem Rejestracji ustalisz dogodny termin wizyty pulmonologicznej.

Krok 2: Wizyta kwalifikacyjna u pulmonologa

W dniu wizyty zgłoś się do rejestracji w celu dopełnienia formalności. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty i aktualną dokumentację medyczną.

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, wykona podstawowe badania i zapozna się z Twoją historią medyczną. Na tej podstawie wykluczy ewentualne przeciwwskazania i zakwalifikuje Cię do badania.

Do wykonania bronchoskopii trzeba się przygotować. Pulmonolog przepisze niezbędne leki i skieruje Cię na badania. Standardowo przed badaniem bronchoskopowym zleca się wykonanie:

 • morfologii,
 • elektrolitów,
 • kreatyniny,
 • mocznika,
 • ASPAT, ALAT,
 • glukozy,
 • RTG,
 • TK klatki piersiowej,
 • EKG,
 • spirometrię,
 • SpO2 lub gazometrię krwi tętniczej.

Na zakończenie wizyty ustalisz termin bronchoskopii.

Dowiedz się więcej:

Nasz zespół

Krok 3: Wykonanie zleconych badań i przygotowanie do bronchoskopii

Zlecone badania komercyjne możesz wykonać w dowolnym miejscu. Zachęcamy jednak do skorzystania z laboratoriów i pracowni specjalistycznych znajdujących się w naszym Centrum Medycznym.

Na badania czynnościowe i obrazowe umówisz się w rejestracji. Badania krwi wykonujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:30 oraz w soboty w godzinach 7:00-14:30. Wyniki badań trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej elektronicznej dokumentacji medycznej.

Jeśli pulmonolog przepisał Ci leki, stosuj się ściśle do zaleceń lekarza.

Krok 4: Bronchoskopia

Na bronchoskopię przyjdź na czczo. Wstrzymaj się od jedzenia 4 godziny przed badaniem, 2 godziny wcześniej nie przyjmuj płynów. Jeśli to możliwe na dobę przed bronchoskopią zaprzestań palenia papierosów bądź maksymalnie je ogranicz.

Najpierw zgłoś się do Izby Przyjęć szpitala (oddział E) w celu dopełnienia formalności. Przed badaniem zostaniesz poproszony o wypełnienie stosownej dokumentacji, w tym podpisanie zgody na wykonanie bronchoskopii. Odbędziesz też krótką konsultację z lekarzem.

Bronchoskopia odbywa się w trybie hospitalizacyjnym z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, lub bez pobrania wycinka w celu leczenia chorób płuc, najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Po przeprowadzeniu badania zostaniesz pod obserwacją pielęgniarki na oddziale. Rano zostaniesz wypisany do domu z kartą informacyjną i dalszymi zaleceniami.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak