Chcę zostać dawcą nasienia

Jeśli zdecydujesz się na anonimowe przekazanie nasienia, przejdziesz szereg badań i testów. Dzięki temu zdobędziesz dodatkowe informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Decydując się na zostanie dawcą:

 • pomagasz innej parze spełnić marzenie o rodzinie,
 • wykonasz bezpłatnie badania laboratoryjne i badania nasienia,
 • dowiesz się więcej na temat swojego zdrowia,
 • otrzymasz rekompensatę finansową.

Krok 1: Wypełnienie formularza

Dawcą nasienia może zostać:

 • zdrowy mężczyzna,
 • poniżej 38 roku życia,
 • z wykształceniem minimum średnim,
 • bez nałogów,
 • z negatywnym wywiadem rodzinnym w zakresie chorób: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne,
 • z prawidłowymi wynikami nasienia,
 • z ujemnymi wynikami badań (HIV, HBS, HCV, WR),
 • z prawidłowym wynikiem kariotypu.

Wskazane jest by mężczyzna posiadał już potomstwo.
Badania przyszłych dawców nasienia wykonywane są na koszt kliniki. Procedura dawstwa nasienia jest oparta na zasadach anonimowości i jest zgodna z polskim prawem.

Wypełnij ankietę
Formularz dla dawców
3.
* W której klinice chcesz przeprowadzić procedurę dawstwa:
4.
Wykształcenie
5.
Czy masz własne dzieci?

Krok 2: Spotkanie z Koordynatorem

W ciągu kilku dni od zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia spotkania.

W dogodnym dla Ciebie dniu Koordynator Kliniki Płodności przeprowadzi z Tobą rozmowę i przedstawi proces przygotowania i pobrania nasienia oraz odpowie na Twoje pytania. Zostaniesz również umówimy na oddanie nasienia do pierwszych badań seminologicznych.

Krok 3: Badania diagnostyczne

Pierwszym etapem, weryfikującym czy możesz zostać dawcą nasienia jest wykonanie badań ogólnych nasienia oraz testu MAR. Na podstawie wyników tych badań podejmowana jest decyzja czy możesz zostać dawcą.

Jeżeli decyzja jest pozytywna, wykonane powinny być kolejne badania laboratoryjne - badania zakaźne. Po  otrzymaniu ich wyników, czyli po około dwóch tygodniach skontaktujemy się z Tobą, żeby umówić termin na oddanie nasienia.

Krok 4: Oddanie nasienia

Nasz Koordynator umówi Cię na oddanie nasienia. Może to być maksymalnie dziesięć pobrań.

Każdorazowo powinieneś przygotować się do oddania nasienia. Wskazane jest powstrzymanie się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej przez okres od 3 do 5 dni.

Krok 5: Zakończenie procedury dawstwa

Po oddaniu nasienia otrzymasz rekompensatę finansową.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko