Chcę zostać dawczynią komórek jajowych

Dar życia jest bezcenny. Możesz pomóc innej kobiecie zostać matką - podaruj jej swoją komórkę jajową.
Dzięki Tobie spełni się jej marzenie o macierzyństwie, a Ty otrzymasz rekompensatę finansową.

Oddanie kilku lub kilkunastu komórek jajowych nie zmniejszy Twojej płodności, ani szansy na urodzenie dziecka. Liczba komórek jajowych już na początku życia wynosi kilkaset tysięcy. Tylko 40 tysięcy komórek doczekuje wieku rozrodczego kobiety. Uwalniają się one od momentu dojrzewania do menopauzy, podczas cyklu owulacyjnego.

Decydując się na zostanie dawczynią:

  • pomagasz innej kobiecie spełnić marzenie o byciu mamą,
  • wykonasz bezpłatnie badania laboratoryjne
  • odbędziesz kilka wizyt u lekarza ginekologa, dzięki czemu dowiesz się więcej na temat swojego zdrowia,
  • otrzymasz rekompensatę finansową.

Krok 1: Wypełnienie formularza

Dawczynią komórek jajowych może zostać kobieta:

  • poniżej 35 roku życia,
  • bez nałogów,
  • zdrowa, bez obciążeń genetycznych oraz z ujemnym wynikiem badań na choroby wirusowe typu: HIV, HBS, HCV, WR.

Badania przyszłych dawczyń wykonywane są na koszt kliniki. Procedura dawstwa komórek jajowych jest oparta na zasadach anonimowości i jest zgodna z polskim prawem.

Wypełnij ankietę
Formularz dla dawczyń
3.
W której klinice chcesz przeprowadzić procedurę dawstwa:
4.
Wykształcenie
5.
Czy masz własne dzieci?

Krok 2: Spotkanie z Koordynatorem

W ciągu kilku dni od zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia spotkania.

W dogodnym dla Ciebie dniu Koordynator Kliniki Płodności spotka się z Tobą i przedstawi proces przygotowania i pobrania komórek jajowych oraz odpowie na Twoje pytania.

Krok 3: Badania laboratoryjne

Decydując się na anonimowe przekazanie swojej komórki jajowej, przejdziesz szczegółowe badania i testy. Zdobędziesz dokładne informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Badania, które zlecone będą w pierwszej kolejności to:

  • badanie rezerwy jajnikowej (AMH),
  • badania hormonu tarczycy (TSH),
  • badanie poziomu witaminy D.

Krok 4: Wizyta ginekologiczna

Kiedy już otrzymasz wyniki zleconych badań zostaniesz umówiona na wizytę u lekarza ginekologa, specjalisty leczenia niepłodności. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi wywiad osobisty oraz medyczny, przeprowadzi badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne (USG).

W trakcie wizyty lekarz może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne (badania zakaźne, badanie kariotypu).

Na podstawie otrzymanych wyników badań, po około trzech tygodniach. Jeśli kwalifikacja przebiegnie pozytywnie, lekarz rozpisze proces stymulacji hormonalnej.

Krok 5: Stymulacja hormonalna

Przygotowanie do pobrania komórek jajowych wymaga przyjmowanie leków hormonalnych, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dodatkowo ten etap będzie wymagał od Ciebie kilku wizyt w klinice, w trakcie których wykonamy monitoring owulacji za pomocą badania ultrasonograficznego (USG). Tylko takie badanie jest w stanie precyzyjnie określić moment owulacji, podczas którego pobierane są dojrzałe komórki jajowe. Na jego podstawie wyznaczony zostanie termin wykonania punkcji.

Krok 6: Pobranie komórek jajowych

Pobranie komórek jajowych, czyli punkcja jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu i trwa ok 20 minut. Po zakończonym zabiegu pozostaniesz w klinice od 2 do 4 godzin.

Krok 7: Zakończenie procedury dawstwa

Po pobraniu komórek jajowych otrzymasz rekompensatę finansową.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak