Chciałbym zabezpieczyć płodność - onkofertility

Leczenie onkologiczne u osób w wieku rozrodczym może doprowadzić do zniszczenia komórek jajowych (u kobiet) bądź plemników (u mężczyzn). Osobom przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego, proponujemy bankowanie komórek rozrodczych. Dzięki temu po zakończonym leczeniu będą one miały możliwość zostania rodzicami.

Udowodniono, że świadomość możliwości posiadania potomstwa w przyszłości, jest jednym z najbardziej motywujących czynników do walki z chorobą nowotworową.

Nasienie można zbankować już od 14-15 roku życia.

infografika na temat zabezpieczania nasienia

Krok 1: Spotkanie z Koordynatorem Kliniki Płodności

W dogodnym dla Ciebie dniu Koordynator Kliniki Płodności przeprowadzi z Tobą rozmowę i przedstawi Ci proces przygotowania i pobrania nasienia oraz odpowie na Twoje pytania. Zostaniesz również umówiony na badania laboratoryjne i seminologiczne. 

Krok 2: Badania laboratoryjne i badania nasienia

Wykonanie badań odbywa się w celu sprawdzenia czy możliwe jest mrożenie nasienia czy nie będzie konieczne wcześniejsze postępowanie farmakologiczne.

Po otrzymaniu wyników, Koordynator wyznaczona termin na oddanie nasienia w naszej klinice.

Dowiedz się więcej:

Krok 3: Oddanie i mrożenie nasienia

Przed oddaniem nasienia powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Wskazane jest powstrzymanie się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej przez okres od 3 do 5 dni.

Podczas oddawania nasienia pacjent ma zapewniony odpowiedni poziom intymności i komfortu w specjalnie przygotowanym gabinecie. Wytrysk nasienia następuje poprzez masturbację, do otrzymanego wcześniej pojemnika. Laboratorium seminologiczne znajduje się w tym samym miejscu co gabinet do oddawania nasienia. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ badania powinny być wykonywane na świeżym materiale, nie później niż 30 minut od momentu oddania, w warunkach stałej temperatury.

Po odpowiednim przygotowaniu nasienia w laboratorium seminologicznym, podlega ono mrożeniu w ciekłym azocie. Jest to proces bardzo szybkiego mrożenia, które nie dopuszczają do powstania kryształków lodu w materiale.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak