Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Opis usługi

Ćwiczenia mięśni dna miednicy (Kegla) prowadzone są indywidualnie bądź grupowo. Polegają one na pogłębieniu świadomości własnego ciała i nauce napinania odpowiednich mięśni. Podczas zajęć terapeuta uczy prawidłowego oddychania, właściwej postawy ciała oraz prowadzi trening behawioralny, omawiając jak prawidłowo wykonywać czynności dnia codziennego, aby chronić mięśnie dna miednicy przed nieprawidłowymi nawykami i sytuacjami obciążającymi.

Kiedy rozpocząć ćwiczenia mięśni dna miednicy

Regularne ćwiczenia mają na celu poprawienie siły i wytrzymałości mięśni dna miednicy, a tym samym wpłynąć pozytywnie na ich funkcję ochronną. Dzięki aktywności zwiększa się też ukrwienie i elastyczność mięśni, co ma duże znaczenie, zwłaszcza podczas porodu. Ćwiczenia przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn z:

  • problemem nietrzymania moczu,
  • obniżeniem narządów rodnych,
  • dolegliwościami bólowymi narządów płciowych.

Zalecane są również kobietom w ciąży i po porodzie, profilaktycznie przed pojawieniem się dysfunkcji dna miednicy oraz w celu przeciwdziałania już istniejącym problemom.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Sesja trwa 30 -40 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak