Dawstwo komórek rozrodczych  

Dawstwo komórek rozrodczych to pomoc parom, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z własnych plemników i komórek jajowych. 

Niepłodność może wynikać z braku komórek rozrodczych lub z ich słabej jakości. Osoby obciążone chorobami genetycznymi czy nowotworami nie chcą ryzykować i decydują się często na adopcję prenatalną (komórki jajowej, nasienia lub zarodków). Czasami także proponuje się takie rozwiązanie parom, które są po wielu niepowodzeniach z wykorzystaniem technik wspomaganego rozrodu, przy użyciu własnego materiału biologicznego.

Wszystkie te procedury są oparte na zasadach anonimowości.

 

Obejrzyj film o programie dawstwa komórek rozrodczych.

Dawstwo embrionów

Wiele par po udanych procedurach IVF/ICSI, staje przed ogromnym dylematem, co dalej z zamrożonymi zarodkami? Bardzo często, pragną podzielić się swoim szczęściem z innymi i pozostawiają zarodki do adopcji prenatalnej. Można wtedy podać embriony parom, które nie mogą uzyskać własnych zarodków, a taka „adopcja” daje dużą szansę na rodzicielstwo.

Ponieważ zarodki zostały przekazane jako anonimowy dar, całkowicie bezpłatnie, także ich przyjęcie jest bezpłatne. Para przyjmująca zarodki, ponosi jedynie koszt transferu.

Dawstwo komórek jajowych

Dar życia jest bezcenny. Pomóż innej kobiecie zostać matką - podaruj swoją komórkę jajową.
Dzięki Tobie spełni się jej marzenie o macierzyństwie, a Ty otrzymasz rekompensatę finansową.

Oddanie kilku lub kilkunastu komórek jajowych nie zmniejszy Twojej płodności, ani szansy na urodzenie dziecka. Liczba komórek jajowych już na początku życia wynosi kilkaset tysięcy. Tylko 40 tysięcy komórek doczekuje wieku rozrodczego kobiety. Uwalniają się one od momentu dojrzewania do menopauzy, podczas cyklu owulacyjnego.

 

Zapraszamy szczególnie kobiety z Łodzi i okolic. Dawczynią komórek jajowych może zostać kobieta:

 • poniżej 35 roku życia
 • bez nałogów
 • zdrowa, bez obciążeń genetycznych oraz z ujemnym wynikiem badań na choroby wirusowe typu: HIV, HBS, HCV, WR

 

Decydując się na anonimowe przekazanie swojej komórki jajowej, przejdziesz szczegółowe badania i testy. Zdobędziesz dokładne informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Procedura dawstwa komórek jajowych jest oparta na zasadach anonimowości i jest zgodna z polskim prawem oraz propagowana przez Komisję Europejską.

 

Wypełnij formularz i zostań dawczynią :

 
Wysyłanie
 
 


 

Dawstwo nasienia

Dawcą nasienia może zostać:

 • zdrowy mężczyzna
 • poniżej 38 roku życia
 • z wykształceniem minimum średnim
 • bez nałogów
 • z negatywnym wywiadem rodzinnym w zakresie chorób: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne
 • z prawidłowymi wynikami nasienia
 • z ujemnymi wynikami badań (HIV, HBS, HCV, WR)
 • z prawidłowym wynikiem kariotypu

Wskazane jest by mężczyzna posiadał już potomstwo.
Badania przyszłych dawców nasienia wykonywane są na koszt kliniki. Procedura dawstwa nasienia jest oparta na zasadach anonimowości.

Wypełnij formularz i zostań dawcą:

 
Wysyłanie
 
 


Umów wizytę kwalifikacyjną:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.