DermatochirurgiaDermatochirurgia została wyodrębniona ze wspólnego zainteresowania dermatologów i chirurgów do leczenia skóry. Zajmuje się usuwaniem zmian patologicznych lub niechcianych, które pojawiają się na skórze, przy użyciu skalpela lub innych technik jak laseroterapia czy elektrokoagulacja. Dermatochirugia to wybitna dziedzina, gdzie liczy się zdrowie naszych Pacjentów, ale również ich wygląd po zakończonym leczeniu.

Zabiegi dermatochirugiczne w Salve Medica Dermatologic:

 • wizyta konsultacyjna,
 • wizyta kwalifikacyjna do zabiegu,
 • wycięcie znamienia,
 • wycięcie blizny,
 • wycięcie nowotworu skóry,
 • wycięcie tłuszczaka,
 • wycięcie torbieli skórnej,
 • usuwanie brodawek wirusowych,
 • usuwanie brodawek łojotokowych,
 • usuwanie włókniaków miękkich,
 • laseroterapia,
 • elektrokoagulacja,
 • chirurgia skóry,
 • plastyka uszu,
 • blefaroplastyka.
Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Każdy zabieg chirurgiczny jest inny, tak samo jak inny jest każdy Pacjent. Poszczególne zalecenia zależą od rodzaju zmiany skórnej, jej wielkości, wieku pacjenta, a także leków jakie przyjmuje. Na wizycie konsultacyjnej lekarz przekaże Ci wszelkie niezbędne informacje.
Ważne jest, abyś przyszedł na zabieg 15 minut wcześniej, bez zbędnego stresu. Pamiętaj, że nasz lekarz dołoży wszelkich starań, aby zabieg nie był dla Ciebie nieprzyjemny. Jeżeli czujesz się niepewnie, nie wahaj się nam o tym powiedzieć - wytłumaczymy wszystko i rozwiejemy wątpliwości.

Zwykle po zabiegu jest możliwość powrotu do normalnej, codziennej aktywności, jednak jest to zależne od jego typu. Koniecznie omów to ze swoim lekarzem w trakcie wizyty konsultacyjnej. Pamiętaj jednak, że po wielu zabiegach potrzebny jest czas na rekonwalescencję i gojenie. Nie planuj więc od razu wysiłku fizycznego, sauny czy spotkania towarzyskiego. Relaks też jest ważną częścią procesu leczniczego, o czym często zapominamy.

Poradnik

Pieprzyki (znamiona barwnikowe) na skórze - rodzaje znamion skórnych

Pieprzyki na ogół są niegroźne, jednak ich prawidłowe rozpoznanie umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych skóry. Kwestia ta jest istotna, gdyż problem nie jest jednostkowy. W Polsce rocznie odnotowuje się 50 000 nowych zachorowań na złośliwy nowotwór skóry. Z tego 3 000 to dobrze znany większości czerniak. Warto więc poznać rodzaje znamion skórnych.

Rodzaje brodawek - właściwości oraz ich usuwanie

Brodawki skórne są na ogół efektem klinicznym wirusa HPV (ang. human papilloma virus), Dotychczas odkryto ponad 100 różnych jego typów. Każdy charakteryzuje się inną strukturą, objawami oraz ryzykiem transformacji nowotworowej. Łagodne objawy HPV pojawiają się zazwyczaj w postaci niegroźnych grudkowych zmian skórnych. Jednak z czasem mogą one przerodzić się w złośliwy nowotwór. W związku z tym warto dbać o odpowiednią profilaktykę i dowiedzieć się, jak postępować z różnego rodzaju brodawkami.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak