DermatologiaDermatologia to szeroka dziedzina medycyny zajmująca się kompleksowo wszystkim, co dotyczy skóry. Lekarze dermatolodzy skupiają się na profilaktyce, czyli utrzymaniu zdrowej, ale także pięknej skóry. Często jednak zachodzi też potrzeba leczenia licznych chorób skóry. W takiej sytuacji lekarz dermatolog wdraża specjalistyczną diagnostykę i postępowanie terapeutyczne.

Poradnia dermatologiczna w Łodzi oferuje kompleksowe wsparcie pacjentów problemami skórnymi. Wykwalifikowani i doświadczeni dermatolodzy korzystają z nowoczesnych metod diagnostycznych, a także przeprowadzają małoinwazyjne zabiegi przy użyciu zaawansowanej aparatury. Do każdego pacjenta i problemu skórnego podchodzimy indywidualnie. Dermatolodzy w Salve Medica w Łodzi współpracują z lekarzami innych specjalizacji i konsultują z nimi stan zdrowia pacjentów, co przyspiesza diagnostykę, np. alergologiem, onkologiem, czy specjalistą chorób zakaźnych.

Usługi dermatologiczne w Łodzi w Salve Medica Dermatologic:

 • wizyta konsultacyjna,
 • dermatoskopia,
 • trichoskopia,
 • kapilaroskopia,
 • leczenie trądziku,
 • leczenie atopowego zapalenia skóry,
 • leczenie łuszczycy,
 • leczenie chorób skóry,
 • laserowe usuwanie zmian skórnych.

Najczęstszymi chorobami leczonymi u dermatologa są:

 • trądzik,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łuszczyca,
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • znamiona barwnikowe
 • bielactwo
 • nadmierna utrata włosów lub łysienie,

a także wiele innych częstych jak i bardzo rzadkich chorób, które wymagają szczegółowej diagnostyki i specjalistycznego leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Najprawdopodobniej masz pokrzywkę. Jest to bardzo zróżnicowana etiologicznie jednostka chorobowa, która może trwać od kilku dni (tzw. pokrzywka ostra) do nawet lat (tzw. pokrzywka przewlekła). Czynnik sprawczy jest często trudny do ustalenia.
Jeżeli takie zmiany występują u Ciebie, koniecznie weź lek przeciwhistaminowy (obecnie dostępne są w aptekach bez recepty) i zgłoś się do lekarza celem diagnostyki i włączenia terapii.
Pamiętaj, jeżeli masz objawy duszności, uczucie kluski w gardle itp. natychmiast zgłoś się do najbliższego szpitala lub dzwoń po pogotowie.

Problemy skórne dotyczą tak samo kobiet, jak i mężczyzn. Wizyta u dermatologa pomoże rozwiązać problemy nie tylko z cerą, ale umożliwia postawienie diagnozy co do rozmaitych stanów chorobowych. Twoja skóra może być obrazem wielu chorób, dlatego nie należy bagatelizować objawów występujących na jej powierzchni.

Jeśli obserwujesz u siebie lub swojego dziecka poniższe objawy, niezwłocznie umów się na konsultację w poradni dermatologicznej:

 • przebarwienia,
 • plamki,
 • rumienie,
 • krosty,
 • grudki,
 • bąble,
 • guzki,
 • cysty,
 • pęcherze.

Zmianom może towarzyszyć świąd, pieczenie i bolesność (mogą one pojawiać się niezależnie od objawów skórnych). Wskazaniem jest także kruchość i łamliwość paznokci oraz wypadanie włosów.

Lekarz dermatolog jest specjalistą zajmującym się funkcjonowaniem skóry, profilaktyką, rozpoznawaniem i leczeniem chorób skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Dermatologia obejmuje również diagnostykę i terapię chorób przenoszonych drogą płciową.

Poradnik

Atopowe zapalenie skóry i jak sobie z nim radzić

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna. Jej głównym objawem jest silny świąd, któremu towarzyszą zapalne zmiany skórne w postaci wyprysków. Choroba ta na ogół pojawia się już we wczesnym dzieciństwie i boryka się z nią ok. 25% dzieci i 2-3% dorosłych. Z kolei u ponad połowy chorych objawy pojawiają się już w pierwszym roku życia. W związku z tym, że atopowe zapalenie skóry w większym stopniu dotyczy właśnie dzieci, warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić, by szybko zniwelować uporczywe dolegliwości.

Łuszczyca skóry - rodzaje, objawy, przyczyny powstawania oraz leczenie

Łuszczyca to choroba przewlekła o wciąż nie do końca jasnej patogenezie. Jest to jednostka chorobowa o charakterze przewlekłym i dotyczy ok. 1-5% całej populacji. Na ogół występuje w postaci zajmującej nie więcej niż 10% powierzchni ciała i opisuje się jej różne typy oraz rodzaje. Łuszczyca skóry jest bardzo uciążliwą chorobą, która ze względu na swoją specyfikę może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a nawet uniemożliwiać wykonywanie niektórych zawodów. Dlatego dla niektórych tak ważne jest, by poznać objawy łuszczycy i dowiedzieć się jak ją leczyć.

Najskuteczniejsze metody leczenia trądziku

Trądzik najczęściej kojarzony jest z okresem dojrzewania, gdyż pojawia się on u ok. 90% młodocianych pacjentów (16-17 lat) i związany jest ze zwiększona aktywnością hormonalną.

Rodzaje brodawek - właściwości oraz ich usuwanie

Brodawki skórne są na ogół efektem klinicznym wirusa HPV (ang. human papilloma virus), Dotychczas odkryto ponad 100 różnych jego typów. Każdy charakteryzuje się inną strukturą, objawami oraz ryzykiem transformacji nowotworowej. Łagodne objawy HPV pojawiają się zazwyczaj w postaci niegroźnych grudkowych zmian skórnych. Jednak z czasem mogą one przerodzić się w złośliwy nowotwór. W związku z tym warto dbać o odpowiednią profilaktykę i dowiedzieć się, jak postępować z różnego rodzaju brodawkami.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko