Dermatoskopia

Opis usługi

Usuwanie znamion to nie tylko kwestia estetyki - zmiany skórne mogą przerodzić się w nowotwór. Warto kontrolować je raz w roku za pomocą dermatoskopii - bezbolesnego badania wykonywanego przez dermatologa lub chirurga. Dermatoskopia to metoda pozwalająca w znacznym powiększeniu (ponad 10 krotnym) obejrzeć zmianę skórną, ocenić jej rodzaj i zakwalifikować do dalszego leczenia. Dzięki tej metodzie można stwierdzić, z dużą dokładnością, czy daną zmianę skórną trzeba usunąć, czy nie.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia badania połączonego z nagraniem filmu - videodermatoskopii, które jest bardziej dokładne, precyzyjne i może być ocenione przez niezależnych specjalistów.

Nowotwory skóry, z których najniebezpieczniejszy jest czerniak, mogą powodować przerzuty. Jeśli rak przeniesie się na węzły chłonne, śmiertelność wzrasta dwukrotnie. Wczesne wykrycie raka skóry to ponad 90% szans na zdrowie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Objawy, które powinny szczególnie zwrócić Twoją uwagę:

A - asymetria. Znamię ma nieregularny kształt

B - brzegi znamienia są poszarpane, nierówne, ze zgrubieniami

C – czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia

D - duży rozmiar, znamię powyżej 6 mm

E - ewolucja, czyli widoczne zmiany zachodzące w znamieniu

Na badanie dermatoskopowe powinny się zdecydować osoby, które:

  • są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych (np. z racji wykonywanej pracy),
  • nadużywających opalania się na słońcu, jak i w solarium,
  • mają jasną karnację i dużą liczbę znamion barwnikowych,
  • miały usuniętego czerniaka.

Nasz zespół to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem chirurgicznym, onkologicznym i dermatologicznym. Pokaż im swoje zmiany skórne – jeśli zalecą ich usunięcie, w ciągu kilku tygodni Twoja skóra wróci do formy.

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta z badaniem trwa 20 -30 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Pieprzyki (znamiona barwnikowe) na skórze - rodzaje znamion skórnych

Pieprzyki na ogół są niegroźne, jednak ich prawidłowe rozpoznanie umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych skóry. Kwestia ta jest istotna, gdyż problem nie jest jednostkowy. W Polsce rocznie odnotowuje się 50 000 nowych zachorowań na złośliwy nowotwór skóry. Z tego 3 000 to dobrze znany większości czerniak. Warto więc poznać rodzaje znamion skórnych.

Rodzaje brodawek - właściwości oraz ich usuwanie

Brodawki skórne są na ogół efektem klinicznym wirusa HPV (ang. human papilloma virus), Dotychczas odkryto ponad 100 różnych jego typów. Każdy charakteryzuje się inną strukturą, objawami oraz ryzykiem transformacji nowotworowej. Łagodne objawy HPV pojawiają się zazwyczaj w postaci niegroźnych grudkowych zmian skórnych. Jednak z czasem mogą one przerodzić się w złośliwy nowotwór. W związku z tym warto dbać o odpowiednią profilaktykę i dowiedzieć się, jak postępować z różnego rodzaju brodawkami.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak