DiabetologiaW poradni diabetologicznej w Łodzi lekarze zajmują się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób metabolicznych. To grupa zaburzeń wynikających z reakcji chemicznych zachodzących w komórkach ludzkiego ciała i wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Wśród nich znajdują się cukrzyca, zaburzenia lipidowe, dna moczanowa, osteoporoza oraz liczne rzadkie wrodzone zaburzenia metabolizmu (np. porfiria, fenyloketonuria). W przebiegu chorób metabolicznych pojawia się podwyższone ryzyko uszkodzenia i zaburzeń czynności wielu narządów, m.in. nerek, oczu, serca. Możliwość złagodzenia objawów i uniknięcia następstw zależy w dużej mierze od diety pacjenta.

Lekarz diabetolog to specjalista zajmujący się kompleksową opieką nad pacjentem, a w zakresie jego zadań leży diagnozowanie, terapia i profilaktyka cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych.

Poradnia diabetologiczna w Łodzi dla młodzieży i dorosłych specjalizuje się w:

  • diagnostyce i leczeniu wszystkich rodzajów cukrzycy (w tym cukrzycy ciężarnych),
  • diagnostyce i leczeniu innych chorób metabolicznych,
  • leczeniu powikłań cukrzycowych.

Pacjenci poradni diabetologicznej w Łodzi korzystają z porad zarówno dotyczących cukrzycy, jak i stanu przedcukrzycowego. Lekarze udzielają specjalistycznego wsparcia w zakresie kontrolowania przebiegu choroby, a także współpracują z innymi poradniami, np, podologiczną i uczestniczą w procesie leczenia stopy cukrzycowej.

Dlaczego warto wybrać diabetologa w Salve Medica?

Poradnia diabetologiczna w Łodzi zapewnia fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę oraz dobrze wyposażone zaplecze medyczne. Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę lekarzy diabetologów i wielu innych różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG).

Umożliwiamy elektroniczny zapis na konsultację diabetologiczną i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

CZY CUKRZYCA W CIĄŻY JEST ZAGROŻENIEM DLA DZIECKA?

Wysoki poziom cukru we krwi matki prowadzi do komplikacji w przebiegu ciąży. Może doprowadzić również do zbyt wysokiej masy urodzeniowej dziecka. Dlatego podczas ciąży wykonuje się badania poziomu cukru we krwi i tzw. krzywą cukru. Kiedy Twoje wyniki są zbyt wysokie koniecznie skonsultuj się z diabetologiem specjalizującym się w cukrzycy ciężarnych. Takiego specjalistę znajdziesz w poradni diabetologicznej Salve Medica w Łodzi.

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ DIABETOLOG?

Diabetolog to lekarz specjalista, który zajmuje się kompleksową diagnostyką, ustalaniem właściwych metod terapii oraz profilaktyką cukrzycy i innych chorób metabolicznych, a także ich powikłaniami. Chorzy powinni pozostawać pod opieką lekarską na każdym etapie trwania choroby.

Z JAKIMI OBJAWAMI DO DIABETOLOGA?

Konsultacja diabetologiczna jest zalecana w sytuacji, w której podczas rutynowych badań krwi, pojawiają się wyniki odbiegające od normy. Warto udać się na wizytę do diabetologa, jeśli obserwujemy u siebie m.in. przewlekłe zmęczenie i uczucie senności, stałe odczuwanie pragnienia lub osłabienie.

JAKIMI CHOROBAMI ZAJMUJE SIĘ DIABETOLOG?

Lekarz diabetolog zajmuje się cukrzycą i jej powikłaniami, a także wszystkimi innymi chorobami metabolicznymi, tj. dna moczanowa, zaburzenia lipidowe i wrodzone zaburzenia metabolizmu. Diagnozuje i ustala przebieg leczenia. Kieruje na dodatkowe badania oraz kwalifikuje osoby z cukrzycą do zabiegów chirurgicznych.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Wysoki poziom cukru we krwi matki prowadzi do komplikacji w przebiegu ciąży. Może doprowadzić również do zbyt wysokiej masy urodzeniowej dziecka. Dlatego podczas ciąży wykonuje się badania poziomu cukru we krwi i tzw. krzywą cukru. Kiedy Twoje wyniki są zbyt wysokie koniecznie skonsultuj się z diabetologiem specjalizującym się w cukrzycy ciężarnych.

Poradnik

Cukrzyca w ciąży - przyczyny, objawy i leczenie

Cukrzyca ciążowa (określana również jako cukrzyca ciężarnych) jest stanem hiperglikemii (mogącej objawiać się nieprawidłowym wynikiem badań glikemicznych na czczo, cukrzycą lub nietolerancją glukozy) i należy do jednych z najczęściej występujących powikłań metabolicznych, zagrażających zarówno zdrowiu matki, jak i nienarodzonego dziecka.

Prawidłowa dieta dla diabetyków - poradnik diety cukrzycowej

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. Bezpośrednią konsekwencją takiego stanu rzeczy jest hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomu cukru (glukozy) we krwi. Cukrzyca typu pierwszego wynika z uszkodzenia komórek trzustki prowadzącego do braku wydzielania insuliny. Typu drugi cukrzycy uznany za chorobę cywilizacyjną spowodowany jest niewystarczającą produkcją insuliny, a także insulinoopornością komórek i tkanek. Jej przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, ale najczęściej jest nią niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko