DiabetologiaChoroby metaboliczne wynikają z zaburzeń reakcji chemicznych zachodzących w komórkach ludzkiego ciała i wpływają  na funkcjonowanie całego organizmu. Wśród nich znajdują się cukrzyca, zaburzenia lipidowe, dna moczanowa, osteoporoza oraz liczne rzadkie wrodzone zaburzenia metabolizmu (np. porfiria, fenyloketonuria). Przebieg chorób metabolicznych i możliwość jego złagodzenia zależy w dużej mierze od diety pacjenta.

Poradnia diabetologii w Łodzi dla młodzieży i dorosłych specjalizuje się w:

  • diagnostyce i leczeniu wszystkich rodzajów cukrzycy (w tym cukrzycy ciężarnych),
  • diagnostyce i leczeniu innych chorób metabolicznych,
  • leczeniu powikłań cukrzycowych.

Dlaczego warto wybrać diabetologa w Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG).  W naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Wysoki poziom cukru we krwi matki prowadzi do komplikacji w przebiegu ciąży. Może doprowadzić również do zbyt wysokiej masy urodzeniowej dziecka. Dlatego podczas ciąży wykonuje się badania poziomu cukru we krwi i tzw. krzywą cukru. Kiedy Twoje wyniki są zbyt wysokie koniecznie skonsultuj się z diabetologiem specjalizującym się w cukrzycy ciężarnych.

Poradnik

Cukrzyca w ciąży - przyczyny, objawy i leczenie

Cukrzyca ciążowa (określana również jako cukrzyca ciężarnych) jest stanem hiperglikemii (mogącej objawiać się nieprawidłowym wynikiem badań glikemicznych na czczo, cukrzycą lub nietolerancją glukozy) i należy do jednych z najczęściej występujących powikłań metabolicznych, zagrażających zarówno zdrowiu matki, jak i nienarodzonego dziecka.

Prawidłowa dieta dla diabetyków - poradnik diety cukrzycowej

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. Bezpośrednią konsekwencją takiego stanu rzeczy jest hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomu cukru (glukozy) we krwi. Cukrzyca typu pierwszego wynika z uszkodzenia komórek trzustki prowadzącego do braku wydzielania insuliny. Typu drugi cukrzycy uznany za chorobę cywilizacyjną spowodowany jest niewystarczającą produkcją insuliny, a także insulinoopornością komórek i tkanek. Jej przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, ale najczęściej jest nią niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak