Diagnostyka obrazowaRejestracja Diagnostyki Obrazowej znajduje się w budynku A, na parterze w rejestracji główne.

W związku z zakupem nowego 3 Teslowego Rezonansu Magnetycznego została wyremontowana część poświęcona badaniom diagnostycznym. Rozwijamy się dla Państwa, tworząc nowe komfortowe pracownie, inwestując w nowy sprzęt co pozwala na podniesienie jakość badań.

Wykonujemy szeroki zakres badań obrazowych:

  • densytometrię
  • mammografię w technologii cyfrowej
  • rezonans magnetyczny
  • zdjęcia rentgenowskie RTG
  • tomografię komputerową
  • badania ultrasonograficzne USG

W trosce o zdrowie pacjentów wyposażyliśmy pracownie w zaawansowany technologicznie sprzęt do diagnostyki obrazowej, produkowany przez międzynarodowe, renomowane firmy, takie jak: GE Medical System, Philips, Planmed.

W pracowniach tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego współpracujemy z firmą Bayer, w zakresie środków kontrastujących Ultravist i Gadovist, które nie wchodzą w interakcję z innymi lekami i są wydalane przez nerki w szybki sposób w niezmienionej postaci.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo wykonywanych badań z podaniem środka cieniującego (kontrastującego), poprzez:

  • kontrolne, obowiązkowe oznaczenie poziomu kreatyniny przed badaniem – wynik w ciągu 30 sek.
  • opiekę lekarza specjalisty i pielęgniarki w trakcie badania
  • jeśli to konieczne, zapewnienie opieki lekarza anestezjologa

Korzystamy z zaawansowanych systemów przechowywania danych obrazowych na serwerach, dzięki czemu łatwo możemy odszukać wyniki pacjentów z poprzednich badań oraz dokonać analizy porównawczej przy następnych badaniach. Działamy w tym zakresie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Specjalizujemy się w diagnostyce obrazowej chorób piersi. Posiadamy flotę mammobusów i pracownie stacjonarne, w których wykonujemy mammografię w technologii cyfrowej. Czyni nas to największym w Polsce świadczeniodawcą w zakresie diagnostyki obrazowej chorób piersi. Realizujemy Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wykonując bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Akcja badań profilaktycznych dla kobiet

10 jubileuszowa edycja akcji Łączy Nas Kobiecość, dobiegła końca. Dziękujemy partnerom i sponsorom za wsparcie i możliwość realizacji akcji badań profilaktycznych.

Akcja Twoje Życie Twój Styl

Badania profilaktyczne z Twoim Stylem. Wytnij kupon z październikowego numeru miesięcznika Twój Styl i umów się na badanie z 30% zniżką.

Mammografia - czym jest i kiedy się badać?

Ponad 22% rozpoznań onkologicznych wśród kobiet w Polsce to rak piersi. Rocznie zapada na niego ponad 16 tys. nowych pacjentek. Największy odsetek zachorowalności stanowią kobiety w wieku 50-69 lat. Z kolei niska świadomość w kwestii badania piersi i profilaktyki sprawiają, że Polki na tle innych krajów europejskich mają niższe szanse na przeżycie pierwszych 5 lat po zdiagnozowaniu nowotworu. Główna przyczyna to wykrycie raka piersi w stadium zaawansowanym. W związku z tym tak ważne jest, by kobiety regularnie wykonywały mammografię. Warto dowiedzieć się, jak przebiega badanie piersi i kiedy je zrobić.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak