Diagnostyka onkologicznaPierwszym krokiem do zdrowia jest profilaktyka. Kolejnym wczesna diagnostyka i wykrycie choroby onkologicznej we wczesnym stadium.

Naszym Pacjentom zapewniamy nowoczesną diagnostykę obrazową: badania USG, badania tomografi komputerowej, rezonansu magnetycznego, badania mammograficzne. Wykonujemy również biopsje (aspiracyjne cienkoigłowe, gruboigłowe).

Zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie onkologiczne w jednym miejscu:

  • Laboratorium analityczne – największe laboratorium medyczne w woj. łódzkim z pełnym zakresem badań, w budynku Salve Medica. Wszystkie wykonane badania trafiają od razu do Ciebie, Twojego lekarza w Salve Medica i do Twojej karty elektronicznej dokumentacji medycznej.
  • Laboratorium genetyczne – w 2016 r. uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium, gdzie możesz wykonać badania genetyczne, w tym BRCA 1 i 2 w kierunku raka piersi (wynik już po 10 dniach) oraz określić predyspozycje do zachorowania u Ciebie i Twojej rodziny.
  • Diagnostykę obrazową – pełen zakres badań w jednym miejscu: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, RTG, cyfrowa mammografia, densytometria, bronchoskopia, nowoczesna ultrasonografia i biopsja grubo- i cienkoigłowa z możliwością bezpośredniej konsultacji z lekarzem.
  • Badania profilaktyczne – dla kobiet (USG piersi, mammografia, USG ginekologiczne, cytologia), dla mężczyzn (marker nowotworowy gruczołu krokowego PSA, USG gruczołu krokowego), dodatkowo dermatoskopia oraz ocena markerów nowotworowych w kierunku: raka jelita grubego, przewodu pokarmowego, jajnika, prostaty, jąder oraz chłoniaka (w zależności od wskazań).

Opieką otaczamy Pacjentów na każdym etapie diagnostyki nowotworowej: z podejrzeniem choroby nowotworowej - wystawiamy karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO), z wystawioną kartą DILO, z postawioną diagnozą oraz po zabiegach onkologicznych.

Pacjentami opiekuje się doświadczony zespół lekarzy chirurgów, radiologów, onkologów, chirurgów onkologicznych, anestezjologów, psychologów, dietetyków oraz pielęgniarek.

Dlaczego Salve Medica?

  • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
  • Prowadzimy szpital onkologiczny, w którym każdy pacjent jest objęty indywidualną opieką. Pacjenci mają do wyboru: chemioterapię w przychodni, podczas pobytu dziennego lub podczas pobytu szpitalnego.
  • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji, badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG). W naszym szpitalu przeprowadzamy również drobne zabiegi operacyjne.
  • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Pobierz z naszej strony praktyczny poradnik "Przewodnik pacjenta onkologicznego Salve Medica", który pozwoli przygotować się do pierwszej wizyty u onkologa. Znajdziesz go w dokumentach do pobrania na dole strony.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak