Diagnoza neuropsychologiczna

Opis usługi

Celem diagnozy neuropsychologicznej jest określenie związku między zachowaniem człowieka a stanem jego mózgu. Wiąże się z oceną poszczególnych funkcji poznawczych (uwagi, pamięci, myślenia, rozwiązywania problemów) i możliwości ich wykorzystywania w codziennym życiu. Przy stawianiu diagnozy psycholog uwzględnia też stan emocjonalny i uwarunkowania osobowościowe pacjenta.

Kiedy wykonuje się diagnozę neuropsychologiczną

Wykonie diagnozy neuropsychologicznej jest wykorzystywane w celu tworzenia planów terapii, ale może służyć ocenie czy obserwowane trudności są objawem przemęczenia, nadmiernego stresu, depresji czy choroby ośrodkowego układu nerwowego.

Zapisz się na badanie jeśli:

  • niepokoją Cię negatywne zmiany w codziennym funkcjonowaniu,
  • obserwujesz u siebie niepokojące zachowania lub inne osoby sugerują, że zachowujesz się inaczej niż zwykle,
  • jesteś po urazie głowy lub wypadku komunikacyjnym,
  • leczysz się z powodu zaburzeń emocjonalnych lub chorób neurologicznych,
  • w Twojej rodzinie występowały choroby neurologiczne.

Przygotuj się

W dniu badania

Weź ze sobą wyniki badań diagnostycznych – szczególnie diagnostyki obrazowej głowy i badań neurologicznych - jeśli takimi dysponujesz.

Zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa około godziny. Zdarza się, ze pełna diagnoza wymaga kilku spotkań.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak