DietetykaNasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie w dużej mierze zależy od tego co jemy. Dieta wpływa również na przebieg wielu chorób - niektóre produkty są zalecane, inne surowo zakazane. Dietetyk najczęściej kojarzony jest z leczeniem nadwagi i otyłości, ale zajmuje się również układaniem jadłospisów dla chorych mających problemy między innymi z układem pokarmowym, sercowo – naczyniowym, alergią czy cukrzycą.

Poradnia dietetyki w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

 • prowadzeniu konsultacji żywieniowych,
 • układaniu wszystkich rodzajów diety, w tym diet specjalnych w jednostkach chorobowych.

Dlaczego warto wybrać dietetyków Salve Medica?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę badań diagnostycznych i poradni lekarzy różnych specjalizacji - między innymi bariatrii, psychologii, endokrynologii i gastroenterologii - co gwarantuje bardziej skuteczną terapię.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

Spisuj przez 1-3 dni wszystkie napoje i produkty spożywcze, które jadasz zapisując: godzinę posiłku, składniki i porcje – np. 10:30 bułka, sztuka; masło, płaska łyżeczka; pomidor, średnia sztuka, sól, szczypta; kawa z mlekiem, szklanka (pomoże Ci w tym dzienniczek dietetyczny, który znajdziesz poniżej w Plikach do pobrania).

Aby wyniki analizy składu ciała były wiarygodne należy przed jego wykonaniem opróżnić pęcherz i przez minimum 3 godziny nie jeść. Badanie wykonywane jest na boso – paniom radzimy ubierając się zrezygnować tego dnia z rajstop.  

Dietetyk zajmuje się układaniem diet i edukacją osób z problemem nadwagi lub niedowagi. Pomaga również osobom z chorobami dietozależmymi, czyli między innymi:

 • hipercholesterolemią,
 • cukrzycą,
 • dną moczanową,
 • chorobami tarczycy,
 • chorobami wątroby i woreczka żółciowego,
 • zaparciami lub biegunkami,
 • zespołem jelita drażliwego,
 • refluksem,
 • kamicą nerkową.

Poradnik

Biegunka - przyczyny i sposoby leczenia

Rozpoznania biegunki zarówno u dzieci, jak i dorosłych można dokonać przez ocenę konsystencji stolca oraz jego objętości i częstotliwości wypróżniania. Na ogół symptomy ustępują samoistnie, jednak nie należy lekceważyć pojawienia się biegunki. Jest ona objawem nieżytu żołądkowo-jelitowego, czyi zakażenia układu pokarmowego. Warto więc wiedzieć, jakie mogą być przyczyny biegunki i poznać sposoby jej leczenia, by szybko pozbyć się uciążliwych objawów.

Cukrzyca w ciąży - przyczyny, objawy i leczenie

Cukrzyca ciążowa (określana również jako cukrzyca ciężarnych) jest stanem hiperglikemii (mogącej objawiać się nieprawidłowym wynikiem badań glikemicznych na czczo, cukrzycą lub nietolerancją glukozy) i należy do jednych z najczęściej występujących powikłań metabolicznych, zagrażających zarówno zdrowiu matki, jak i nienarodzonego dziecka.

Czym jest nietolerancja pokarmowa i jak ją leczyć?

Na sklepowych półkach coraz częściej można znaleźć chleb bez glutenu czy mleko bez laktozy. Temat nietolerancji pokarmowych staje się bardziej powszechny, dlatego producenci żywności proponują zamienniki tradycyjnych produktów pozbawione składników wywołujących nietolerancje pokarmowe.

Prawidłowa dieta dla diabetyków - poradnik diety cukrzycowej

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. Bezpośrednią konsekwencją takiego stanu rzeczy jest hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomu cukru (glukozy) we krwi. Cukrzyca typu pierwszego wynika z uszkodzenia komórek trzustki prowadzącego do braku wydzielania insuliny. Typu drugi cukrzycy uznany za chorobę cywilizacyjną spowodowany jest niewystarczającą produkcją insuliny, a także insulinoopornością komórek i tkanek. Jej przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, ale najczęściej jest nią niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu.

Przyczyny i sposoby radzenia sobie ze wzdęciami

Wiele osób odczuwa dolegliwości z powodu nadmiaru gazów jelitowych, które dają takie objawy jak: odbijanie, bolesne wzdęcia brzucha, lub głośne odchodzenie gazów połączone z nieprzyjemnym zapachem. Objawy te bywają wstydliwe do tego stopnia, że często pacjent ma problem, żeby powiedzieć o nich lekarzowi.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak