Poradnia dietetykiOd tego co jemy zależy w dużej mierze nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Również na przebieg wielu chorób wpływa dieta - niektóre produkty są zalecane, inne surowo zakazane. Dietetyk najczęściej kojarzony jest z leczeniem nadwagi i otyłości, ale zajmuje się również układaniem jadłospisów dla chorych mających problemy między innymi z układem pokarmowym, sercowo – naczyniowym, alergią czy cukrzycą.

Poradnia dietetyki w Łodzi dla dzieci i dorosłych specjalizuje się w:

 • prowadzeniu konsultacji żywieniowych,
 • układaniu wszystkich rodzajów diety, w tym diet specjalnych w jednostkach chorobowych.

Dlaczego warto wybrać dietetyków Salve Medica?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dobrze wyposażone zaplecze medyczne.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę badań diagnostycznych i poradni lekarzy różnych specjalizacji - między innymi bariatrii, psychologii, endokrynologii i gastroenterologii - co gwarantuje bardziej skuteczną terapię.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie:
42 254 64 00
lub skorzystaj z możliwości

Najczęściej zadawane pytania

Spisuj przez 1-3 dni wszystkie napoje i produkty spożywcze, które jadasz zapisując: godzinę posiłku, składniki i porcje – np. 10:30 bułka, sztuka; masło, płaska łyżeczka; pomidor, średnia sztuka, sól, szczypta; kawa z mlekiem, szklanka (pomoże Ci w tym dzienniczek dietetyczny, który znajdziesz poniżej w Plikach do pobrania).

Aby wyniki analizy składu ciała były wiarygodne należy przed jego wykonaniem opróżnić pęcherz i przez minimum 3 godziny nie jeść. Badanie wykonywane jest na boso – paniom radzimy ubierając się zrezygnować tego dnia z rajstop.  

Dietetyk zajmuje się układaniem diet i edukacją osób z problemem nadwagi lub niedowagi. Pomaga również osobom z chorobami dietozależmymi, czyli między innymi:

 • hipercholesterolemią,
 • cukrzycą,
 • dną moczanową,
 • chorobami tarczycy,
 • chorobami wątroby i woreczka żółciowego,
 • zaparciami lub biegunkami,
 • zespołem jelita drażliwego,
 • refluksem,
 • kamicą nerkową.

Opinie o Salve Medica

 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak