Dla mężczyzn  

Istnieje przekonanie, że mężczyźni nie dbają o swoje zdrowie w takim stopniu jak kobiety. Znacznie rzadziej korzystają z badań profilaktycznych, a są one równie ważne i dla tej płci.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PBS (Pracownia Badań Społecznych) niemal 30% mężczyzn nie badało się pod kątem raka prostaty, a jest on zaraz po raku płuc, najczęściej występującym nowotworem. Dwie trzecie przyznało, że nigdy nie wykonało badania profilaktycznego w tym kierunku, z czego około 30% nie widzi problemu i nie zamierza w ogóle poddać się badaniu.

Dlaczego zatem mężczyźni nie chcą się badać?
Przyczyn jest wiele, do najczęstszych można zaliczyć przede wszystkim strach. Faktem jest, że badanie per rectum nie należy do najprzyjemniejszych i wymaga wyzbycia się wstydu, ale jest ono integralną częścią pełnego badania lekarskiego i wykonuje je specjalista – lekarz. Wystarczy raz przełamać obawy, a tym samym zdobyć wiedzę na temat stanu swojego zdrowia.

Zgodnie z hasłem kampanii Ministerstwa Zdrowia: „Bądź mężczyzną chroń zdrowie” zadbaj o coroczny przegląd  stanu zdrowia, tak jak dbasz o przegląd samochodu.
Regularne badania profilaktyczne to podstawa w dbaniu o zdrowie.

Zapoznaj się z ofertą:

Umów badanie w Dziale Obsługi Pacjenta:

T 42 254 64 00

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się

Informację o użytkowniku i haśle, znajdziesz w pierwszym mailu potwierdzającym założenie konta od: online@salvemedica.pl

Rejestracji przez internet możesz dokonać rezerwując termin najdalej do 30 dni od daty rejestracji. Jednocześnie informujemy, że cena w dniu wizyty może ulec zmianie.