EKG

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Elektrokardiografia (EKG) to metoda badania pracy serca za pomocą urządzenia które rejestruje prąd wytwarzany przez skurcze mięśnia sercowego. Skurcze powstają samoistnie z określoną częstotliwością decydującą o pracy tego narządu.

Kiedy wykonać badanie EKG

Zapisz się na to badanie jeśli:

  • odczuwasz ból w klatce piersiowej,
  • zdarza Ci się kołatanie serca,
  • zdarzają Ci się omdlenia, zasłabnięcia czy utrata przytomności,
  • masz nadciśnienie tętnicze,
  • profilaktycznie co 1-3 lata, jeśli masz skończone 40 lat.

Lekarz kieruje na to badanie, gdy podejrzewa:

  • zaburzenia rytmu serca
  • niedokrwienie mięśnia sercowego
  • zawał mięśnia sercowego

Jak przebiega badanie elektrokardiograficzne

Podczas badania zostaniesz poproszony o położenie się na leżance na wznak. Twoja skóra zostanie odtłuszczona w miejscu przyłożenia elektrod. Lekarz lub pielęgniarka umocuje na skórze Twojej klatki piersiowej 6 elektrod i na każdej kończynie po jednej. Dzięki nim urządzenie odbiera sygnały ze skóry, które są następnie wzmacniane i zapisywane na papierze w postaci elektrokardiogramu. Po otrzymaniu wyniku zapisz się na wizytę do specjalisty, który go zinterpretuje i zaleci dalsze postępowanie.

Przygotuj się

Dzień przed badaniem

Unikaj alkoholu i wysiłku fizycznego.

W dniu badania

Zrezygnuj z kawy i palenia papierosów, gdyż podnoszą one ciśnienie krwi.

Zjedz mały, lekki posiłek, aby przepełniony żołądek nie zwiększał ciśnienia w jamie brzusznej.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa 5 -15 minut.

Elektrokardiografia to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Mogą je wykonywać również kobiety w ciąży i dzieci.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak